Klasyk Ligi Mistrzów dla Liverpoolu. Tylko 20 minut radości Milanu [WIDEO]

2024-09-17 23:36:21; Aktualizacja: 2 godziny temu
Klasyk Ligi Mistrzów dla Liverpoolu. Tylko 20 minut radości Milanu [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

AC Milan musiał uznać wyższość Liverpoolu w pierwszej kolejce fazy ligowej Ligi Mistrzów. Pomimo objęcia prowadzenia już w trzeciej minucie goście zdołali odpowiedzieć trzema trafieniami i zgarnąć pełną pulę.

To spotkanie było gorące zapowiadane przez kontekst historyczny. Pomimo wyraźnej roli faworyta, jaką odgrywali „The Reds”, włoscy kibice wierzyli, że magia San Siro poniesie ich ulubieńców do niespodziewanego rozstrzygnięcia.

Euforia na trybunach wybuchła już w pierwszych 180 sekundach. Gola otwierającego wynik strzelił Christian Pulisic. Asystę zapisał Álvaro Morata, który swoją postawą w tej akcji przypomniał najlepsze swoje momenty z głębokiego rozgrywania piłki z EURO 2024.

Na tym skończyły się pozytywne akcenty przedstawicieli Serie A. Dalej do głosu dochodzili już tylko goście.

W 23. minucie Davide Calabria sfaulował Cody'ego Gakpo blisko pola karnego. Obrońca został ukarany podwójnie – najpierw żółtą kartką, a potem stałym fragmentem gry zamienionym na bramkę wyrównującą. Dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda doskonale wykorzystał Ibrahima Konaté.

Jeszcze przed zejściem na przerwę „Rossoneri” ponownie stracili gola po zagraniu ze stojącej piłki. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkował Kostas Tsimikas, a futbolówkę do siatki z bliskiej odległości skierował Virgil van Dijk.

***

Wielki pech Mike'a Maignana. Bramkarz zakończył występ w klasyku Ligi Mistrzów ze łzami w oczach [FOTO]

***

W drugiej odsłonie padła już tylko jedna bramka. Szybki atak Liverpoolu poskutkował postawieniem kropki nad „i”. Cody Gakpo popędził na pole karne gospodarzy, zaliczył mocną centrę, do której dopadł Dominik Szoboszlai i zrobiło się 3-1.

Ekipy ponownie w tym roku już się nie spotkają. To efekt reformy rozgrywek, w których fazę grupową zastąpiła faza ligowa. Od teraz każdy zespół rozgrywa po cztery mecze u siebie i na wyjeździe z różnymi przeciwnikami.

Drogi wielce utytułowanych ekip ze Starego Kontynentu mogą się skrzyżować co najwyżej w fazie pucharowej.