Klauzula Rafaela Leão z... terminem ważności

Klauzula Rafaela Leão z... terminem ważności fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Klauzula odstępnego w wysokości 175 milionów euro w kontrakcie Rafaela Leão z Milanem ma ograniczony termin ważności przy okazji każdego z letnich okien transferowych - donosi Sebastien Denis z „Foot Mercato”.

Reprezentant Portugalii cieszył się w ubiegłym roku poważnym zainteresowaniem ze strony Chelsea czy Manchesteru City. Finalnie zdecydował się kontynuować karierę na San Siro, co udokumentowała podpisana przez niego nowa umowa do 30 czerwca 2028 roku.

W mediach pojawiły się jednocześnie wieści, że została w niej umieszczona klauzula umożliwiająca mu opuszczenie klubu za 175 milionów euro.

W ten sposób „Rossoneri” mieli w należyty sposób zabezpieczyć swoją przyszłość na wypadek ponownego pojawienia się gotowości do pozyskania skrzydłowego przez innego z europejskich gigantów czy jedną z ekipy z Arabii Saudyjskiej.

Obecnie najwięcej w tym kontekście mówi się o ewentualnym zastąpieniu przez niego Kyliana Mbappé w Paris Saint-Germain.

Sebastien Denis z „Foot Mercato” przekonuje, że drużyna z Parc des Princes nie musi zostać wcale zmuszona do dokonania trzeciego co do wielkości zakupu w swojej historii, o ile zdecydowałaby się na podjęcie próby pozyskania Rafaela Leão, ponieważ wspomniana klauzula ma określony czas obowiązywania.

Wspomniany dziennikarz uważa, że jest ona aktywa tylko między 5 a 15 lipca każdego roku obowiązywania umowy. Ponadto nie zobowiązuje klubu, który by ją uaktywnił, do przelania od razu całej sumy na konto ekipy z San Siro.

Tym samym 24-letni zawodnik może nadchodzącego lata stać się poważnym celem transferowym nie tylko dla PSG, ale też innych czołowych europejskich zespołów.

Rafael Leão zanotował w bieżących rozgrywkach sześć trafień i osiem asyst w 27 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zdecydował w sprawie Bartosza Salamona Lech Poznań zdecydował w sprawie Bartosza Salamona „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy