Klimala odchodzi z Jagiellonii. Rekord sprzedażowy tuż-tuż!

Klimala odchodzi z Jagiellonii. Rekord sprzedażowy tuż-tuż! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Krzysztof Stanowski

Jak donosi Krzysztof Stanowski, Patryk Klimala lada dzień sfinalizuje swój transfer do Celticu, zapewniając jednocześnie Jagiellonii Białystok największy zarobek w historii klubu.

Środkowy napastnik mocno skorzystał na zmianie przepisów przez PZPN, które wymuszają na klubach Ekstraklasy obecność w podstawowym składzie przynajmniej jednego młodzieżowca. 21-latek podczas rundy jesiennej uzbierał aż 18 występów i jakby tego było mało, strzelił siedem goli i zanotował trzy asysty.

Dobra forma Polaka spowodowała, że jego angażem zaczęły interesować się kluby pokroju włoskiej Genoi czy duńskiej Kopenhagi. Najbardziej zdeterminowany okazał się jednak Celtic, który choć początkowo miał spore wątpliwości, ostatecznie zdecydował się zaryzykować i postawić na mającego na swoim koncie 42 spotkania w polskiej Ekstraklasie Patryka Klimalę.

Krzysztof Stanowski z Weszlo.com nie ma wątpliwości, że reprezentant Polski U-21 w najbliższy poniedziałek przejdzie testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, transfer zostanie sfinalizowany. Szkoci na konto Jagiellonii Białystok mają przelać kwotę zapisaną w jego kontrakcie, tj. cztery miliony euro.

Jeśli zatem operacja dojdzie do skutku, a wszystko na to wskazuje, dla „Dumy Podlasia” będzie to największa sprzedaż w dziejach klubu. Do tej pory swoistym rekordem było 2,5 miliona euro uzyskane z tytułu przenosin Bartłomieja Drągowskiego do Fiorentiny.

„The Bhoys” są w tej chwili liderem szkockiej ekstraklasy, gdzie zgromadzili jak dotąd 52 „oczka” (o dwa więcej od Rangers).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy