„Klon Lukaku” na celowniku Realu Madryt i Barcelony [WIDEO]

„Klon Lukaku” na celowniku Realu Madryt i Barcelony [WIDEO] fot. Herculano Nabian [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Record | AS

Portugalskie i hiszpańskie media informują, że Herculano Nabian znajduje się pod stałą obserwacją Barcelony oraz Realu Madryt. W ojczyźnie 16-latka porównuje się do Romelu Lukaku.

Pomimo trwającego kryzysu, hiszpańscy giganci cały czas przeczesują rynek transferowy w poszukiwaniu utalentowanych graczy, którzy byliby dostępni za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jednym z nich jest środkowy napastnik portugalskiej Vitórii.

Portugalczyk o gwinejskich korzeniach wyróżnia się na tle innych atakujących swoimi warunkami fizycznymi. Choć ma dopiero 16 lat (rocznik 2004), już teraz mierzy 182 centymetry wzrostu, a swoją sylwetką przypomina Romelu Lukaku, stąd jego przydomek „Klon Lukaku”.

Co najważniejsze, postura poszła w parze z umiejętnościami, a 43 gole strzelone w ciągu dwóch sezonów na poziomie klubowym tylko to potwierdzają. Do tego wyniku należy także dopisać cztery trafienia w dziewięciu spotkaniach dla reprezentacji Portugalii U-17. Bacząc na formę atakującego i jego predyspozycję do gry na najwyższym poziomie, wzbudził on zainteresowanie Realu Madryt oraz Barcelony, o czym informują „Record” i „AS”.

Oczywiście gracz znajduje się także w raportach największych rodzimych klubów, a o jego angażu myślą również inne zagraniczne ekipy, jak AS Monaco czy Paris Saint-Germain, jednak przedstawiciele LaLigi mają pewną przewagę nad resztą zainteresowanych podmiotów. Mianowicie, 16-latkowi od roku doradzają José Fouto i Enrique Pina. W „stajni” tego pierwszego znajduje się m.in. Naldo, zawodnik Espanyolu, co może zostać wykorzystane jako zachęta do przyjazdu na hiszpańską ziemię.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy