Kluczowe dni dla Veretouta. Walczą o niego Milan i Roma

Kluczowe dni dla Veretouta. Walczą o niego Milan i Roma fot. Wikipedia
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport | Gianluca Di Marzio

Fiorentina liczy, że wkrótce uda się jej sprzedać Jordana Veretouta. Francuz zdążył już zakomunikować władzom klubu, że chce zmienić pracodawcę. W związku z tym nie pojechał na obóz przygotowawczy i czeka na rozwój wydarzeń.

Początkowo wydawało się, że 26-latek zmierza do Napoli. Z czasem jednak „Błękitni” skupili się na innych celach, wtedy do gry włączyły się Roma oraz Milan. „Rossoneri” mają już za sobą spotkanie z samym zawodnikiem, któremu towarzyszył Paolo Maldini. 

Legendarny Włoch opowiedział środkowemu pomocnikowi o projekcie, który jest budowany na San Siro i choć pierwotnie słowa te nie trafiły do głowy Francuza, obecnie skłania się on ku przenosinom do Mediolanu. Takie informacje podała „La Gazzetta dello Sport”.

Powyższe źródło dodaje, że dzisiaj doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Milanu i Fiorentiny. To właśnie na nim „Rossoneri” podnieśli swoją ofertę z 15 do 18 milionów euro, a ponadto usunęli z niej kartę zawodniczą Lucasa Biglii. Argentyńczyk jednak nie znajduje się w orbicie zainteresowań klubu z Florencji. 

Na złożenie podobnej propozycji gotowe są „Wilki”, które także dzisiaj miały spotkać się z dyrekcją „Violi”. Tym samym ostateczny głos powinien należeć do Jordana Veretouta, a według ostatnich doniesień, preferuje on Milan. 

W obliczu tych informacji zawodnik nie pojechał na obóz przygotowawczy i nieustannie wyczekuje komunikatu o akceptacji oferty ze strony Fiorentiny.

Jego liczby z ubiegłego sezonu prezentują się następująco: 37 spotkań, pięć goli i cztery asysty. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy