Kluczowy mecz dla przyszłości Christophe'a Galtiera

2023-02-24 11:07:30; Aktualizacja: 1 rok temu
Kluczowy mecz dla przyszłości Christophe'a Galtiera Fot. Arnaud Andrieu/SIPA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: RMC Sport

Pozycja Christophe'a Galtiera w Paris Saint-Germain jest coraz słabsza. Kamyków w ogródku francuskiego trenera jest już bardzo dużo. Przed 56-latkiem kluczowy mecz dla jego dalszej przyszłości na Parc des Princes. Niepowodzenie przekreśli wszystko - przekonuje „RMC Sport”.

To nie miało tak wyglądać. Zatrudniając Christophe'a Galtiera władze mistrza Francji liczyły, że znalazły trenera, który rozpocznie nowy projekt na Parc des Princes. Ten zakładał niemałą rewolucję kadrową i postawienie bardziej odważnie na młodych zawodników. Ci mieli być wspierani wielkimi gwiazdami w postaci Lionela Messiego i rozchwianego Kyliana Mbappé.

Oprócz wyników sportowych były opiekun OGC Nice musiał zatem zadbać o atmosferę w szatni, a więc aspekt, który pogrzebał kilku jego poprzedników. Ponad pół roku po nominacji 56-latek zawiódł w każdym z tych aspektów.

Gigant ze stolicy Francji prezentuje się na boisku, eufemistycznie rzecz ujmując, źle. W ostatnich tygodniach kibice z Parku Książąt musieli przełknąć kilka pigułek, których smak raczej nie przypominał słodkich landrynek. Paryżanie odpadli z Pucharu Francji, przegrali sromotnie w lidze z AS Monaco i przede wszystkim ulegli w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Właśnie to boli katarskich działaczy najbardziej.

Nie ulega wątpliwości, że to Liga Mistrzów jest obsesją Nassera bin Ghanima Al-Khelaïfiego, za którym stoją potężne aktywa rodziny królewskiej. Triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach byłby dla całego projektu złotą klamrą spinającą ponad dekadę jego funkcjonowania.

Jak przekonuje „RMC Sport”, rewanżowy mecz na Allianz Arena z mistrzem Niemiec będzie kluczowy dla przyszłości Christophe'a Galtiera. Francuz ósmego marca zagra w stolicy Bawarii o swoją posadę. Tylko nieoczekiwany sukces w Lidze Mistrzów mógłby schłodzić jego parzące już krzesło. Ewentualna porażka wywoła pożar, którego nie sposób będzie ugasić.

Oczywiście, w biurach na Parc des Princes rozglądają się już za następcami fachowca z Marsylii. Kandydatami są między innymi Thomas Tuchel, Marcelo Gallardo i Zinédine Zidane.