Kolašinac zaliczy miękkie lądowanie po spadku z Bundesligi?!

Kolašinac zaliczy miękkie lądowanie po spadku z Bundesligi?! fot. daykung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Sead Kolašinac znalazł się w kręgu zainteresowań Lazio - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny nie cieszył się w minionych miesiącach zaufaniem w oczach Mikela Artety i otrzymał zgodę na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy.

27-letniemu zawodnikowi nie udało się znaleźć chętnego na swoje usługi latem, dlatego zimą przystał ostatecznie na propozycję tymczasowych przenosin do Schalke 04.

Były piłkarz ekipy z Gelsenkirchen zgodził się na powrót do klubu, w którym rozpoczynał swoją seniorską karierę, aby pomóc mu utrzymać się w Bundeslidze.

„Die Königsblauen” nie mają jednak po dotychczas rozegranych meczach zbyt dużych szans na pozostanie w krajowej elicie i, co za tym idzie, ewentualne pozyskanie na stałe Kolašinaca. 

Wszechstronny defensor nie musi obawiać się o najbliższą przyszłość, bo po zanotowaniu spadku z Schalke 04 może wylądować w Serie A.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” uważają, że poważne zainteresowanie usługami Bośniaka przejawia Lazio, które upatruje w nim wartościowego gracza mogącego występować w linii obrony oraz lewym wahadle.

Zespół z Rzymu nie powinien mieć większych problemów ze sprowadzeniem 27-latka w przypadku dojścia z nim do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, gdyż Arsenal chętnie pozbyłby się go z listy płac.

Inna sprawa, że Schalke nie rezygnuje z zawodnika i nawet w przypadku spadku przedstawi mu ofertę pozostania w Gelsenkichen. Tyle że już teraz zgodził się on na obniżenie pensji kilkukrotnie do dwóch milionów euro za sezon, a spadek oznaczałby kolejnych cięć. Dla Bośniaka może to już być za dużo.

Kolašinac zdążył wystąpić w 15 meczach Schalke i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy