Kolašinac zaliczy miękkie lądowanie po spadku z Bundesligi?!

Kolašinac zaliczy miękkie lądowanie po spadku z Bundesligi?! fot. daykung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Sead Kolašinac znalazł się w kręgu zainteresowań Lazio - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny nie cieszył się w minionych miesiącach zaufaniem w oczach Mikela Artety i otrzymał zgodę na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy.

27-letniemu zawodnikowi nie udało się znaleźć chętnego na swoje usługi latem, dlatego zimą przystał ostatecznie na propozycję tymczasowych przenosin do Schalke 04.

Były piłkarz ekipy z Gelsenkirchen zgodził się na powrót do klubu, w którym rozpoczynał swoją seniorską karierę, aby pomóc mu utrzymać się w Bundeslidze.

„Die Königsblauen” nie mają jednak po dotychczas rozegranych meczach zbyt dużych szans na pozostanie w krajowej elicie i, co za tym idzie, ewentualne pozyskanie na stałe Kolašinaca. 

Wszechstronny defensor nie musi obawiać się o najbliższą przyszłość, bo po zanotowaniu spadku z Schalke 04 może wylądować w Serie A.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” uważają, że poważne zainteresowanie usługami Bośniaka przejawia Lazio, które upatruje w nim wartościowego gracza mogącego występować w linii obrony oraz lewym wahadle.

Zespół z Rzymu nie powinien mieć większych problemów ze sprowadzeniem 27-latka w przypadku dojścia z nim do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, gdyż Arsenal chętnie pozbyłby się go z listy płac.

Inna sprawa, że Schalke nie rezygnuje z zawodnika i nawet w przypadku spadku przedstawi mu ofertę pozostania w Gelsenkichen. Tyle że już teraz zgodził się on na obniżenie pensji kilkukrotnie do dwóch milionów euro za sezon, a spadek oznaczałby kolejnych cięć. Dla Bośniaka może to już być za dużo.

Kolašinac zdążył wystąpić w 15 meczach Schalke i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy