Kolonia błyskawicznie zainwestowała pieniądze ze sprzedaży Córdoby w Sebastiana Anderssona [OFICJALNIE]

Kolonia błyskawicznie zainwestowała pieniądze ze sprzedaży Córdoby w Sebastiana Anderssona [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Koln

FC Köln poinformowało o pozyskaniu Sebastiana Anderssona, który bezpośrednio zastępuje Jhona Córdobę, czyli nowego zawodnika Herthy.

Po tym, jak z ekipą z Kolonii pożegnał się Jhon Córdoba, berlińscy działacze zdołali go bardzo szybko zastąpić. Poinformowano bowiem o pozyskaniu Sebastiana Anderssona.

29-latek, który ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Unionu Berlin, przenosi się do FC Köln na zasadzie transferu definitywnego.

Z nowym pracodawcą podpisał on kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Transakcja pochłonęła sześć i pół miliona euro.

Jest to tym samym rekord sprzedażowy stołecznej ekipy. Poprzedni został ustanowiony cztery lata temu i należał do Bobby'ego Wooda, który trafił wówczas za cztery miliony euro do Hamburgera SV.

Andersson to wychowanek Ängelholms. W swojej karierze był też związany z Kalmar, Djurgardens, Norrköping oraz Kaiserslautern.

Od lipca 2018 roku przywdziewał trykot Unionu. W barwach tej ekipy rozegrał łącznie 74 mecze. Jego dorobek to 26 goli i dziesięć asyst.

Andersson ma na swoim koncie dziewięć występów w dorosłej kadrze Szwecji. W koszulce drużyny narodowej zanotował trzy trafienia.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy