Kompany wrócił do gry na... 26 minut. Belg ponownie kontuzjowany!

Kompany wrócił do gry na... 26 minut. Belg ponownie kontuzjowany! fot. Instagram [Vincent Kompany]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: HLN | Voetbalnieuws

Vincent Kompany zakończył przedwcześnie okres rekonwalescencji, aby wystąpić w pucharowym pojedynku przeciwko Koninklijke Beerschot VA (3:2 po dogrywce) i przypłacił to kolejnym urazem.

Były reprezentant Belgii postanowił po zakończeniu długoletniego pobytu w Manchesterze City wrócić do Anderlechtu i podjąć się w nim misji łączenia funkcji zawodnika oraz trenera.

Doświadczony piłkarz miał jednak duże problemy z łączeniem obu tych stanowisk. Z tego też powodu przedstawiciele klubu postanowili ograniczyć jego obowiązki w drugim z wymienionych aspektów. Dzięki temu większą swobodę działania na tym polu otrzymał Simon Davies, czyli dotychczasowy asystent 33-latka, a ten z kolei miał bardziej skupić się na samej grze.

Niestety i w tym przypadku Kompany nie może w znaczącym stopniu wpłynąć na rezultaty osiągane przez ekipę z Lotto Park przez powracające problemy zdrowotne. Defensor nabawił się przed kilkoma tygodniami urazu uda, który wykluczył go nie tylko z udziału w meczach ligowych Anderlechtu, ale także z własnego benefisu zorganizowanego przez Manchester City.

Obrońca świadomy swojego stanu zdrowia starał się jednak zrobić wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej powrócić do gry. W ostatnim czasie zaczął już normalnie trenować z zespołem i dlatego wyraził gotowość do występu w meczu pucharowym przeciwko drugoligowemu Koninklijke Beerschot VA.

Kompany pojawił się w wyjściowym składzie „Paarswit”, ale po zaledwie 26. minutach musiał je opuścić z powodu kolejnej kontuzji mięśniowej.

- Nienawidzę rzucać chłopaków lwom na pożarcie w trudnym momencie, w jakim się znajdujemy i właśnie dlatego chciałem podjąć ryzyko, aby zagrać w tym meczu. Czułem się dobrze na zajęcia, ale niestety takie powroty zawsze są niebezpieczne. Nie sądzę, aby ten uraz był poważniejszy od poprzedniego - powiedział 33-latek.

Anderlecht już bez niego w składzie pokonał Koninklijke Beerschot VA po dogrywce i awansował do 1/8 finału krajowego pucharu. Dla utytułowanego zespołu było do dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Na chwilę obecną „Paarswit” znajdują się w bardzo trudnej sytuacji w ligowej tabeli, ponieważ po ośmiu kolejkach plasują się na odległej trzynastej pozycji z dorobkiem zaledwie pięciu punktów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy