Kompany zakończył karierę w trybie natychmiastowym [OFICJALNIE]

Kompany zakończył karierę w trybie natychmiastowym [OFICJALNIE] fot. Anderlecht [YouTube]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Anderlecht

Dość niespodziewanie Vincent Kompany w trybie natychmiastowym zakończył karierę piłkarską.

34-letni Belg od dzisiaj pełni już pełnoprawną funkcję pierwszego trenera Anderlechtu. Podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Z klubu odchodzi za to dotychczas pracujący na stanowisku szkoleniowca Frank Vercauteren.

Kompany od powrotu do Anderlechtu latem 2019 roku miał pełnić funkcję grającego trenera, chociaż brakowało mu uprawnień, by oficjalnie prowadzić drużynę.

W związku z obowiązkami zawodniczymi wciąż trwały różne rotacje związane choćby ze zdjęciem ze stopera roli trenera w dniu meczowym.

Ostatecznie podczas pracy legendy belgijskiej piłki przewinęło się trzech oficjalnych trenerów: sprowadzony przez niego z Manchesteru City Simon Davies, Jonas De Roeck oraz Frank Vercauteren. Z tym ostatnim Kompany nie potrafił dogadać się na wielu polach, w związku z tym teraz przychodzi czas na rozstanie.

Jak opisują belgijskie media, Vercauteren to człowiek pragmatyczny, nastawiony na wyniki, natomiast Kompany'emu bliżej do barcelońskiej szkoły Pepa Guardioli, czyli futbolu opartego na posiadaniu piłki i dużej liczbie podań.

Rozstanie wiąże się również z piątkowym rozpoczęciem przez Kompany'ego kursu UEFA Pro Licence. Wedle szefów Anderlechtu w pełni to już wystarcza, by oficjalnie zasiadł na fotelu trenera pierwszego zespołu w oficjalnych meczach i podpisywał się pod wynikami.

- Chcę w pełnił poświęcić się roli trenera i potrzebuję do tego 100% mojego czasu i koncentracji. Dlatego kończę karierę piłkarską. Nasze ambicje i głód zwycięstw pozostają niezmienne. Chcę pozostać w klubie przez przynajmniej cztery sezony i udowodnić, że Anderlecht może grać nowoczesną piłkę, ale i uzyskiwać dobre wyniki. Dziękuję Franky'emu za całą pomoc - powiedział Kompany po podpisaniu kontraktu.

34-letni Kompany nie mógłby i tak grać jeszcze przez jakiś czas ze względu na kontuzję. W sezonie 2019/2020 wystąpił w 15 meczach ligowych, mniej więcej dziesięć spotkań tracąc ze względu na same kontuzje mięśniowe.

Kompany, wychowanek Anderlechtu, był między innymi czterokrotnie mistrzem Anglii z Manchesterem City. Do Premier League trafił z HSV w 2008 roku.

Z reprezentacją Belgii sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata w 2018 roku. Jego łączny bilans w kadrze to cztery gole w 89 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy