Kompromitacja. Piłkarki Barcelony same wręczyły sobie medale za wygranie pucharu [WIDEO]

2024-05-18 22:26:04; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Kompromitacja. Piłkarki Barcelony same wręczyły sobie medale za wygranie pucharu [WIDEO] Fot. Ángel Pérez [X.com]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Ángel Pérez [X.com]

FC Barcelona nie pozostawiła złudzeń rywalkom w finale Pucharu Hiszpanii i odniosła okazałe zwycięstwo nad Realem Sociedad (8:0). Po zakończeniu meczu miała na boisku miejsce kuriozalna sytuacja, bo nie odbyła się ceremonia wręczenia medali.

Żeńska drużyna „Dumy Katalonii” potwierdziła po raz kolejny swoją dominację na krajowym podwórku i po rocznej przerwie zdobyła Puchar Hiszpanii.

W ubiegłym sezonie nie było jej dane sięgnąć po niego po raz czwarty z rzędu, ponieważ na wczesnym etapie fazy pucharowej została wykluczona z rywalizacji z powodu występu nieuprawnionej zawodniczki - Geyse Ferreiry.

W ten sposób wynik spotkania z Osasuną z 9:0 zmienił się na walkower 0:3. To poważne niedopatrzenie ciążyło na utytułowanym kobiecym zespole. Dlatego starał się w bieżących zmaganiach zrobić wszystko, by odzyskać utracone trofeum, co udało się osiągnąć bez większego wysiłku za sprawą rozgromienia w finale Realu Sociedad (8:0).

Ten okazały rezultat i zwycięstwo Barcelony nie odbiłoby się zapewne większym echem, gdyby nie kuriozalne zachowanie przedstawicieli Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłkarskiego, którzy nie przygotowali się do ceremonii wręczenia medali zwycięskiej ekipie.

Zawodniczki „Dumy Katalonii” były do tego stopnia zaskoczone biernym przebywaniem na murawie, że w pewnym momencie wzięły sprawy w swoje ręce i... wzięły torbę wypełnioną medalami, by założyć je sobie na szyje.

Nie jest to już pierwsza tego typu wpadka tamtejszej federacji, ponieważ w zeszłym roku także piłkarki Barcelony odbierały ze stołu medale za wygranie Superpucharu.