Koniec kariery Trezeguet
2015-01-20 20:44:39; Aktualizacja: 10 lat temu
David Trezeguet podjął decyzję o zakończeniu kariery.
37-letni Francuz już kilka sezonów temu pożegnał się z europejską piłką, będąc wcześniej gwiazdą Juventusu i reprezentacji narodowej, w której swego czasu tworzył wspaniały duet napastników z Thierrym Henrym, a teraz zdecydował się na ostateczne przejście na sportową emeryturę.
Ostatnim klubem napastnika było indyjskie Pune City, biorące udział w niedawno zakończonej Indian Super League, w której spotkał kilku swoich dawnych boiskowych rywali z najlepszych lat swej kariery. Wcześniej reprezentował barwy River Plate oraz Newells Old Boys, będąc jedną z gwiazd ligi argentyńskiej.
Trezeguet zostanie zapamiętany głównie za sprawą "złotego gola", którego zdobył w finale Euro 2000 przeciwko Włochom, zapewniając "Tricolores" triumf. Dwa lata wcześniej był członkiem kadry, która wygrała Mistrzostwa Świata.

![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/170x113/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/170x113/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/170x113/xyz.jpg)



![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/90x60/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/90x60/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/90x60/xyz.jpg)








