Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego

Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

„The Telegraph” pisze, że potencjalne ograniczenie rozgrywek Premier League przez koronawirusa może skutkować uznaniem całego sezonu za nieważny.

Tabeli najwyższego angielskiego szczebla przewodzi Liverpool. W 27 dotychczasowych spotkaniach podopieczni Jürgena Kloppa zdobyli 79 punktów i mają 22 „oczka” przewagi nad drugim Manchesterem City. „The Reds” są już o krok od zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego. „The Telegraph” przedstawia jednak scenariusz, który mógłby pozbawić ich trofeum.

Według brytyjskich dziennikarzy całe rozgrywki mogą zostać uznane za nieważne, jeśli tamtejszy rząd odwołałby wydarzenia sportowe w celu zwalczania szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym momencie zatwierdzenia wyników niekompletnego sezonu nie regulują bowiem żadne przepisy. W ten sposób nie zostałby wyłoniony zarówno nowy mistrz, jak i nie wyjaśniłoby się to, które zespoły spadną z ligi.

Doniesienia „The Telegraph” trzeba potraktować jako czarny scenariusz. Wydaje się bowiem, że rozgrywki Premier League musiałyby zostać najpierw przerwane na kilka tygodni. Brytyjscy dziennikarze przekonują, że nie można tego wykluczyć, ale na razie do tego daleka droga.

Póki co spotkania w Anglii nie są odwoływane. Dla porównania - rozgrywki w Szwajcarii właśnie zostały zawieszone do 15 marca.

Więcej na temat: Liverpool FC Anglia Koronawirus

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy