Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego

Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

„The Telegraph” pisze, że potencjalne ograniczenie rozgrywek Premier League przez koronawirusa może skutkować uznaniem całego sezonu za nieważny.

Tabeli najwyższego angielskiego szczebla przewodzi Liverpool. W 27 dotychczasowych spotkaniach podopieczni Jürgena Kloppa zdobyli 79 punktów i mają 22 „oczka” przewagi nad drugim Manchesterem City. „The Reds” są już o krok od zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego. „The Telegraph” przedstawia jednak scenariusz, który mógłby pozbawić ich trofeum.

Według brytyjskich dziennikarzy całe rozgrywki mogą zostać uznane za nieważne, jeśli tamtejszy rząd odwołałby wydarzenia sportowe w celu zwalczania szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym momencie zatwierdzenia wyników niekompletnego sezonu nie regulują bowiem żadne przepisy. W ten sposób nie zostałby wyłoniony zarówno nowy mistrz, jak i nie wyjaśniłoby się to, które zespoły spadną z ligi.

Doniesienia „The Telegraph” trzeba potraktować jako czarny scenariusz. Wydaje się bowiem, że rozgrywki Premier League musiałyby zostać najpierw przerwane na kilka tygodni. Brytyjscy dziennikarze przekonują, że nie można tego wykluczyć, ale na razie do tego daleka droga.

Póki co spotkania w Anglii nie są odwoływane. Dla porównania - rozgrywki w Szwajcarii właśnie zostały zawieszone do 15 marca.

Więcej na temat: Liverpool FC Anglia Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy