Koronawirus sparaliżuje Euro 2020? Włosi domagają się przełożenia turnieju!

Koronawirus sparaliżuje Euro 2020? Włosi domagają się przełożenia turnieju! fot. UEFA
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | La Gazzetta dello Sport

Włochy w coraz większym stopniu nie radzą sobie z epidemią koronawirusa, przekładając kolejne mecze na inny termin. To potencjalnie może doprowadzić do odwołania zaplanowanych na lato zmagań w rozgrywkach Euro 2020.

Koronawirus wywołuje chaos na Półwyspie Apenińskim, a piłkarze tak naprawdę nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Najlepszym dowodem jest fakt, że 26. kolejkę Serie A najpierw przełożono na maj, po czym odbyła się ona… w ostatni weekend. Władze włoskiej ekstraklasy w porozumieniu ze sternikami związku piłkarskiego starają się poukładać wszystko tak, aby rozgrywki zostały zakończone zgodnie z planem, tj. 24 maja. To na tę chwilę jest jednak mało realne.

O wiele prawdopodobniejsze wydaje się całkowite zawieszenie rozgrywek we Włoszech do trzeciego kwietnia. Decyzja o wdrożeniu tego pomysłu ma zapaść już we wtorek i jeśli do tego dojdzie, jak informuje Nicolò Schira, Lega Serie A wystąpi do UEFA z wnioskiem o przesunięcie o kilka tygodniu lub nawet na 2021 roku nadchodzących Mistrzostw Europy. Wówczas rozgrywki Serie A zostałyby dokończone w czerwcu.

Damiano Tommasi, Prezydent Związku Piłkarzy, przekonuje, że to naprawdę jest możliwe.

– Koronawirus nie zna granic. Musimy dać sobie czas na znalezienie najwłaściwszego rozwiązania. Obecna sytuacja nie sprzyja grze w piłkę nożną. Mistrzostwa Europy chwilowo muszą poczekać. Sytuacja jest niezwykle delikatna – oznajmił Włoch.

Przypomnijmy, że Euro 2020 ma się odbyć na wielu piłkarskich arenach Starego Kontynentu. W tym gronie są Stadio Olimpico (Rzym), Wembley (Londyn) czy Estadio San Mamés (Bilbao). Finał imprezy planowany jest na 12 lipca. Włosi trafili do jednej grupy z Turcją, Walią i Szwajcarią.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy