Koronawirus: Zmarł pierwszy zawodowy piłkarz

Koronawirus: Zmarł pierwszy zawodowy piłkarz
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FBF | Alfredo Pedullà

Boliwijska Federacja Piłkarska poinformowała o śmierci Deiberta Fransa Romana Guzmana. To jednocześnie pierwszy zgon zawodowego piłkarza związany z zachorowaniem na koronawirusa.

COVID-19 przez ostatnie miesiące doprowadził do śmierci wielu osób, także ze świata piłki nożnej. W marcu Hiszpanie żegnali Lorenzo Sanza, byłego prezesa Realu Madryt, a półtora miesiąca później zmarł Amador Suárez, także związany przed laty z „Królewskimi”. Do tej pory choroba oszczędzała zawodowych piłkarzy, choć niewątpliwie trudną walkę z nią stoczyli chociażby Rüştü Reçber czy Pepe Reina.

Sytuacja co do zawodowych piłkarzy się jednak zmieniła. Boliwijska Federacja Piłkarska przekazała bowiem smutne wieści w sprawie hospitalizowanego od kilku tygodni Deiberta Fransa Romana Guzmana. Piłkarz drugoligowego Club Universitario Beni i były młodzieżowy reprezentant kraju przegrał walkę z koronawirusem. 25-latek osierocił żonę i dwie córki.

To już kolejny cios dla rodziny Guzmana, gdyż w ostatnim czasie z powodu zakażenia się COVID-19 zmarli ojciec oraz wujek Boliwijczyka.

„Boliwijska Federacja Piłki Nożnej składa serdeczne kondolencje przyjaciołom i rodzinie Deiberta Romana Guzmana. Prosimy Boga o siłę w tych trudnych chwilach. Ta choroba obrała za cel wielu uznanych sportowców. Podawanie tego rodzaju informacji jest niezwykle przygnębiające. Jako związek jesteśmy przerażeni tym, co dzieje się w kraju i na świecie z powodu wirusa, który zabił wiele osób. Koronawirus uderza w Beni. Prosimy ludzi o przestrzeganie obostrzeń wydanych przez rząd” – czytamy w komunikacie tamtejszej federacji.

Jak dotąd w Beni na koronawirusa zachorowało 1200 osób, spośród których 77 przegrało walkę z choroba.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy