Koronawirus znów zaatakował Benficę. Klub diagnozował aż 17 nowych przypadków [OFICJALNIE]

Koronawirus znów zaatakował Benficę. Klub diagnozował aż 17 nowych przypadków [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Benfica

Benfica poinformowała, że przeprowadzone ostatnio testy wśród pracowników, członków sztabu oraz piłkarzy wykazały aż 17 nowy przypadków zakażenia koronawirusem.

Klub z Lizbony odczuwa po raz drugi skutki trwającej pandemii. Pierwszy raz miał miejsce w trakcie potyczek portugalskiego zespołu w europejskich pucharach, kiedy to z gry przez uzyskanie pozytywnych wyników na obecność groźnej infekcji zostali wykluczeni Julian Weigl, Adel Taarabt i Darwin Núñez.

Teraz sytuacja w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego jest znacznie poważniejsza i może doprowadzić do odwołania najbliższych zaplanowanych spotkań z udziałem Benfiki, ponieważ w szeregach ekipy z Estádio da Luz zdiagnozowano aż 17 nowych przypadków zakażeń u pracowników, sztabu szkoleniowego oraz zawodników.

Przedstawiciele „Orłów” nie uściślili, czy we wspomniane grupie znajdują się Luca Waldschmidt i współpracownicy Jorge Jesusa, którzy już w poniedziałek otrzymali pozytywne wyniki na obecność koronawirusa.

„Benfica informuje, że podczas testów przeprowadzanych od soboty w Seixal wykryto 17 nowych przypadków COVID-19 wśród pracowników, sztabu szkoleniowego i zawodników.

W świetle tych danych i w obronie zdrowia publicznego oraz nietykalności fizycznej zawodników, Benfica zwraca się do DGS (Generalna Dyrekcja Zdrowia) z prośbą o wydanie decyzji o niemożliwości stawienia się w zawodach przez zespół w ciągu najbliższych 14 dni” - czytamy w oświadczeniu opublikowany przez drużynę z Lizbony.

Ekipa z Estádio da Luz mierzyła się w ostatni piątek w hitowym starciu z FC Porto (1:1) i teraz miały czekać ją potyczki z Bragą w Pucharze Ligi (20 stycznia), Club Nacional w lidze (24 stycznia), Belenenses w Pucharze Portugalii (28 stycznia) i Sportingiem w lidze (31 stycznia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy