Kosmiczny występ Ewy Pajor. Derby dla Barcelony! [WIDEO]

2024-10-13 19:26:19; Aktualizacja: 3 minuty temu
Kosmiczny występ Ewy Pajor. Derby dla Barcelony! [WIDEO] Fot. PressFocus / Judit Cartiel
Mateusz Michałek Źródło: DAZN Women's Football

W trakcie przerwy na mecze męskich reprezentacji pauzy nie mają piłkarki rywalizujące w Lidze F, a więc kobiecej hiszpańskiej ekstraklasie. W niedzielę żeńska ekipa Barcelony pokonała w derbach Espanyol 7:1, a na listę strzelców trzykrotnie wpisała się Ewa Pajor.

Kobiecy zespół Barcelony podchodził do meczu z Espanyolem w ramach szóstej kolejki Ligi F jako lider tabeli, który zgromadził do tej pory 15 punktów. Lokalny rywal zdobył ich pięć, dlatego objęcie przez niego prowadzenia w 20. minucie niedzielnego starcia było sporym zaskoczeniem. Bramkę zdobyła Simona Botero.

Po przerwie trener gospodyń Pere Romeu poczynił kilka zmian w składzie, w tym wprowadził na murawę Ewę Pajor oraz Alexię Putellas. Panie rozpoczęły bowiem derby na ławce rezerwowych.

Obie dość szybko zmieniły stan rywalizacji na bardziej spodziewany. Jako pierwsza do siatki trafiła Polka, która w 59. minucie uderzeniem głową wykończyła dośrodkowanie Clàudii Piny. W ciągu kilku minut Putellas dorzuciła do tego dublet.

Nieco później to Pajor asystowała przy golu Piny, płasko dogrywając jej piłkę z prawego skrzydła. Kolejną bramkę zdobyła Aitana Bonmatí.

27-letnia Polka się nie zatrzymała i następnie... strzeliła jeszcze dwa gole. 7:1.

Po tej wygranej FC Barcelona ma na koncie 18 punktów, a jej bilans bramek to 32:4. Autorką dziewięciu z nich jest Pajor (wcześniej zaliczyła już hat-tricka przeciwko Granadzie). Putellas zgromadziła ich sześć, więc wyczyn tego duetu naprawdę robi wrażenie.

Ostatnio ich ekipa przegrała w Lidze Mistrzyń z Manchesterem City 0:2. W środę czeka je drugie starcie w grupie D z Hammarby.