Kosta Runjaić wyjaśnia kontrowersyjną decyzję z Pucharu Polski. „Dlatego nie zagrał Igor Strzałek” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa przegrała w 1/8 finału Pucharu Polski z Koroną Kielce. Przed spotkaniem Kosta Runjaić wywołał spore zamieszanie, rezygnując z Igora Strzałka w pierwszym składzie. Niemiec wyjaśnił, dlaczego tak postąpił.

Legia Warszawa już na początku grudnia straciła szanse na obronę tytułu zdobywcy Pucharu Polski. Stołeczna drużyna nie poradziła sobie na wyjeździe do Kielc, gdzie przegrała z tamtejszą Koroną.

Drużyna Kamila Kuzery wygrała 2:1, zdobywając kluczową bramkę dopiero w ostatnich minutach dogrywki. Po stronie gości od pierwszych minut przebywał na murawie Maciej Rosołek, co wywołało spore kontrowersje.

Początkowo w podstawowej jedenastce miał wystąpił Igor Strzałek, którego zdjęcie pojawiło się nawet na grafice prezentującej skład. Ostatecznie na kilka minut przed otwierającym gwizdkiem sędziego 19-letni pomocnik został wysłany na ławkę rezerwowych. Klub nie poinformował, co było powodem tej decyzji.

Rosołek opuścił boisko dopiero w 91. minucie, zwalniając miejsce Blažowi Kramerowi. Strzałek nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Kibice skrytykowali decyzję trenera, który odniósł się w końcu do całej sprawy.

- Długo zastanawiałem się, czy Igor Strzałek powinien zagrać w pierwszej jedenastce. Spodziewaliśmy się, że mecz będzie bardzo fizyczny. Ostatecznie wystawiłem Macieja Rosołka, bo jest lepszy fizycznie i lepiej odnajduje się w poszczególnych strukturach. Igor jest młodym zawodnikiem. Potrzebuje zaufania każdego z nas. Czasami pojawiają się sytuację, które nie potrzebują większego wyjaśnienia - wyjaśnił opiekun „Wojskowych”.

Strzałek uzbierał w tych rozgrywkach osiem spotkań w seniorskim trykocie stołecznej ekipy, co przełożyło się na zaledwie 88 rozegranych minut.