2024-08-09 21:24:48; Aktualizacja: 5 godzin temu
Kosta Runjaić zainaugurował sezon awansem w Pucharze Włoch. Pierwsze minuty byłego pomocnika Lecha Poznań Fot. FotoPyK
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym Udinese z trenerem Kostą Runjaiciem na ławce rozpoczął sezon w oficjalnych rozgrywkach od wysokiego zwycięstwa nad Avellino. Dzięki niemu zespół awansował w Pucharze Włoch.

Niemiecki szkoleniowiec, który jeszcze w kwietniu odpowiadał za wyniki w Legii Warszawa, zaliczył w miarę miękkie lądowanie, otrzymując posadę w jednej z najlepszych lig w Europie.

Po dwóch pełnych sezonach przepracowanych przy Łazienkowskiej architekt Pucharu i Superpucharu Polski podpisał roczny kontrakt z „Zebrami”. To wielka szansa na to, aby konsekwentnie wspinać się po szczeblu trenerskiej kariery.

Drużyna rozegrała siedem sparingów, aby w końcu napisać pierwszy poważny egzamin. 9 sierpnia zmierzyła się z trzecioligowym US Avellino. Mecz potoczył się zgodnie z oczekiwaniami – pogromem 4-0.

Trochę czasu musiało upłynąć, zanim gospodarze rozwiązali worek z bramkami. Ta sztuka udała się w 41. minucie za sprawą Brennera. W drugiej odsłonie po trafieniu dołożyli jeszcze Florian Thauvin, Lorenzo Lucca oraz Keinan Davis.

Warto zaznaczyć też obecność Jespera Karlströma. Szwed, który jeszcze w na początku sierpnia rozegrał ostatnie spotkanie w barwach Lecha Poznań, wszedł do akcji z ławki rezerwowych, rozgrywając niespełna pół godziny. Stadion przy Bułgarskiej opuścił za dwa miliony euro kwoty bazowej.

W drugiej rundzie Coppa Italia Udinese z pewnością spotka trochę trudniejsze zadanie. Pod koniec września zmierzy się z wygranym starcia Salernitana – Spezia.