Król strzelców II ligi wspina się szczebel wyżej. OFICJALNIE: Postawił na Miedź

Król strzelców II ligi wspina się szczebel wyżej. OFICJALNIE: Postawił na Miedź fot. Miedź Legnica
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica poinformowała o pozyskaniu Michała Bednarskiego.

24-latek ma za sobą niezwykle udany sezon w barwach Górniku Polkowice. Sięgnął on bowiem po koronę króla strzelców 2. ligi (24 bramki).

Jego dobra postawa nie przeszła bez echa wśród wyżej notowanych ekip. O piłkarza zabiegały Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok czy Cracovia.

On sam jednak postanowił obrać inny kierunek i w kolejnym sezonie będzie grał dla Miedzi Legnica.

Bednarski podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

- Oferta z Legnicy była najpoważniejsza. Klub przekonywał mnie pod każdym aspektem. To skłoniło mnie do tego, by skorzystać z oferty. Teraz mam nadzieję, że odpłacę się za zaufanie i będę zdobywał bramki -powiedział.

Urodzony w Głogowie napastnik rozegrał w poprzednim sezonie 29 meczów. W tym czasie strzelił 24 bramki i zanotował pięć asyst.

Z zespołem Miedzi pożegnali się natomiast Wojciech Łobodziński, Grzegorz Bartczak i Josip Šoljić oraz Artur Pikk. Pierwszy z nich zostanie asystentem trenera Jarosława Skrobacza, dwaj kolejni zostaną przesunięci do rezerw. Jeśli natomiast chodzi o ostatniego z nich, nie przedłużono z nim wygasającej umowy. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy