Kroos po obniżeniu pensji w Realu Madryt. Niemiec odniósł się do krytyki swojej osoby

Kroos po obniżeniu pensji w Realu Madryt. Niemiec odniósł się do krytyki swojej osoby
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Toni Kroos I AS

Toni Kroos skomentował obniżenie pensji w Realu Madryt, odnosząc się do zamieszania powstałego po jednym z jego ostatnich wywiadów.

Kilka dni temu gwiazdor Realu Madryt został zapytany przez SWR Sport o wpływ pandemii na świat piłki i cięcia pensji zawodników.

- Jestem za tym, by wypłacać wynagrodzenia w całości i by każdy robił z tymi pieniędzmi rozsądne rzeczy. Wszystkich nas prosi się o pomoc potrzebującym, a tych jest wielu. Zrzeczenie się pensji to jak darowizna na próżno lub na rzecz klubu - cytowało później jego słowa powyższe źródło. Nie zostały one zbyt dobrze odebrane.

W środę Real poinformował o obniżeniu pensji swoim piłkarzom. Kroos zdecydował się odnieść do całej sytuacji.

„Możliwe, że nie wszystko zostało przetłumaczone poprawnie bądź niektórzy po prostu nie chcą tego zrozumieć. Od początku moje zdanie, a dobrze mnie znacie, było takie, że jeżeli możemy pomóc innym pracownikom klubu, logiczne dla mnie jest zrezygnowanie z części pensji, co zostało dzisiaj potwierdzone” - napisał niemiecki pomocnik na Twitterze.

Przypomnijmy, że piłkarze, trenerzy i dyrektorzy Realu zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń o 10-20 procent w skali roku. Jej ostateczna wysokość będzie zależna od tego, czy i kiedy sezon zostanie dokończony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy