Superpuchar Hiszpanii ponownie w polskiej telewizji [OFICJALNIE]
2025-12-25 07:42:59; Aktualizacja: 2 tygodnie temu![Superpuchar Hiszpanii ponownie w polskiej telewizji [OFICJALNIE]](img/photos/87642/1500xauto/hiszpania.jpg)
Startujący na początku stycznia Superpuchar Hiszpanii pokaże Eleven Sports. W turnieju udział wezmą FC Barcelona Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego czy prowadzony przez Xabiego Alonso Real Madryt.
Odkąd w 2020 roku rozgrywki doczekały się zmiany formatu i rozszerzenia grona uczestników z dwóch do czterech drużyn, oglądaliśmy je za pośrednictwem Eleven Sports. W 2026 roku nic się pod tym względem nie zmieni.
Nadawca poinformował o przedłużeniu umowy z Królewskim Hiszpańskim Związkiem Piłki Nożnej na kilka najbliższych lat.
„Eleven Sports posiada wyłączne prawa transmisyjne - i to nie tylko na ten rok! Umowa obejmuje także kolejne edycje turnieju” – czytamy w komunikacie.Popularne
Impreza w formacie final four odbywa się w Arabii Saudyjskiej, z którą Hiszpania ma podpisane porozumienie dotyczące współpracy. Wyjątkiem był 2021 rok, gdy pandemia koronawirusa doprowadziła do decyzji o zorganizowaniu turnieju w ojczyźnie.
W Superpucharze Hiszpanii grają dwie najlepsze ekipy z LaLigi oraz finaliści krajowego pucharu.
Najbliższa edycja przyniesie mecze FC Barcelona - Athletic Club i Real Madryt - Atlético Madryt. W nich wyłonieni zostaną finaliści.
Obrońcą trofeum jest „Blaugrana”, której barwy bronią Robert Lewandowski, a także Wojciech Szczęsny.
W Dżuddzie zagrać mogą również tacy piłkarze, jak między innymi Vinícius Júnior, Julián Alvarez oraz Nico Williams.
Przedtem Eleven Sports nabyło prawa do transmitowania Pucharu Hiszpanii.
***
Harmonogram spotkań Superpucharu Hiszpanii 2026
Półfinał: FC Barcelona - Athletic Club - środa, 7 stycznia, godz. 20:00
Półfinał: Real Madryt - Atlético Madryt - czwartek, 8 stycznia, godz. 20:00
Finał: niedziela, 11 stycznia, godz. 20:00








![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)



![RB Lipsk inwestuje w nigeryjski talent. Padł 10-letni rekord sprzedażowy [OFICJALNIE]](img/photos/114476/170x113/suleman-sani.jpg)
![Manchester United ogłosił nazwisko nowego menedżera [OFICJALNIE]](img/photos/114478/170x113/michael-carrick.jpg)








![Górnik Zabrze skreślił trzech zawodników. Kadra wicelidera Ekstraklasy na obóz przygotowawczy w Turcji [OFICJALNIE]](img/photos/114096/90x60/luka-zahovic.jpg)





![Górnik Zabrze skreślił trzech zawodników. Kadra wicelidera Ekstraklasy na obóz przygotowawczy w Turcji [OFICJALNIE]](img/photos/114096/170x113/luka-zahovic.jpg)



