Krzysztof Kubica na celowniku włoskiego klubu

Krzysztof Kubica na celowniku włoskiego klubu fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Krzysztof Kubica z Górnika Zabrze znalazł się na celowniku Benevento, o czym informuje Piotr Koźmiński na łamach „WP Sportowe Fakty”.

Górnik Zabrze stracił w letnim oknie transferowym Adriana Gryszkiewicza oraz Przemysława Wiśniewskiego w ramach wolnych transferów. Działacze mają nadzieję, że takie sytuacje w przyszłości nie będą mieć miejsca, a klub zarobi na kolejnych wyróżniających się zawodnikach.

Kolejnym piłkarzem, który może w przyszłości opuścić wspomnianą ekipę, jest Krzysztof Kubica.

Środkowy pomocnik ma wprawdzie ważny kontrakt z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku i zawiera on opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Mimo to mówi się o potencjalnej sprzedaży tego zawodnika.

Gdzie w takim razie może trafić młodzieżowy reprezentant Polski? Nowe światło na sprawę rzucił Piotr Koźmiński, który poinformował na łamach „WP Sportowe Fakty”, że chrapkę na pozyskanie Kubica ma Benevento.

Zawodnik ten jest ponoć wysoko na liście życzeń włoskiego klubu i ten być może wkrótce złoży za niego ofertę. Polak miałby pomóc nowemu zespołowi w walce o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy we Włoszech.

Górnik Zabrze jest zresztą gotów na odejście 22-latka, bo niedawno do drużyny dołączył Szwajcar Robin Kamber. Jeśli więc z Benevento pojawi się dobra propozycja, to Kubica raczej zmieni barwy.

Wychowanek Czarnych-Góral Żywiec od początku pobytu w barwach „Trójkolorowych” rozegrał łączni 60 meczów, a jego dorobek to dziewięć goli oraz cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy