Krzysztof Piątek odpalił pistolety. Hat-trick w 17 minut!

2024-09-01 20:53:59; Aktualizacja: 3 minuty temu
Krzysztof Piątek odpalił pistolety. Hat-trick w 17 minut! Fot. Football in Türkiye [Twitter]
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek zanotował świetny występ w ligowym starciu z Antalyasporem. Polak zdobył trzy bramki. Zajęło mu to raptem 17 minut.

29-letni napastnik znakomicie wszedł w nowy sezon, czemu dowodzą uzyskane przez niego liczby. Do niedzielnego spotkania w ramach czwartej kolejki ligowej zdobył on pięć bramek i dorzucił asystę w ośmiu występach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Fantastyczną dyspozycję polski snajper udowodnił także przy okazji potyczki z Antalyasporem. Piątek rozpoczął co prawda mecz na ławce rezerwowych, lecz w związku z niekorzystny rezultatem (1:2) pojawił się na murawie już w przerwie, mając za zadanie odwrócić losy konfrontacji.

Trzeba przyznać, że ze swoich obowiązków wywiązał się wzorowo. Najpierw w 62. minucie wyprowadził İstanbul Başakşehir na prowadzenie, a chwilę później dorzucił drugiego gola, podwyższając rezultat.

Nie było to jednak jego ostatnie słowo w tej rywalizacji. W końcówce spotkania zdobył trzecią bramkę, tym samym odnotowując hat-tricka. To wszystko w zaledwie 17 minut.

Ostatecznie gole 29-latka zapewniły podopiecznym Çağdaş Atan cenne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na piątą lokatę w tabeli tureckiej ekstraklasy.

Krzysztof Piątek z czterema trafieniami na koncie jest aktualnie współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych graczy Süper Lig. Takim samym dorobkiem może pochwalić się tylko Edin Džeko (Fenerbahçe).