Krzysztof Piątek odpalił pistolety! Polska - Austria 1-1 [WIDEO]

2024-06-21 18:42:59; Aktualizacja: 5 dni temu
Krzysztof Piątek odpalił pistolety! Polska - Austria 1-1 [WIDEO] Fot. TVP Sport
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski wyrównała stan rywalizacji w meczu drugiej kolejki tegorocznych Mistrzostw Europy przeciwko Austrii. Bramkę na 1:1 zdobył Krzysztof Piątek.

Arcyważne spotkanie przeciwko Austriakom rozpoczęło się dla „Biało-Czerwonych” w bardzo niefortunny sposób. Podopieczni Ralfa Rangnicka objęli bowiem prowadzenie już w dziewiątej minucie zawodów, kiedy Gernot Trauner po dośrodkowaniu Phillippa Mwene pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Zespół dowodzony przez Michała Probierza zaczął jednak z czasem prezentować się z coraz lepszej strony, stwarzając sobie sytuacje, aby doprowadzić do wyrównania.

W 30. minucie w polu karnym Austriaków doszło do zamieszania. Futbolówka powędrowała pod nogi Jana Bednarka, którego próba została zablokowana przez jednego z defensorów rywala.

Do piłki dopadł jednak Krzysztof Piątek. Napastnik znalazł się w świetnej okazji do strzelenia gola i przy strzale z okolic piątego metra nie pomylił się, wyrównując stan konfrontacji.