Krzysztof Piątek w Gironie? Wielka mistyfikacja

Krzysztof Piątek w Gironie? Wielka mistyfikacja fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kazimierz Badura [Twitter]

Krzysztof Piątek latem odejdzie z Herthy. W ostatnich dniach Polak został połączony z Gironą, a informacje kolportowane przez Roberto Garcíę Leóna potwierdził „Bild”. Okazuje się, że przedstawione wiadomości są nieprawdziwe, o czym poinformowało konto Twitterowe Kazimierz Badura.

Dziesiątego maja Roberto García León przedstawił doniesienia, jakoby na celowniku świetnie radzącej sobie w tym sezonie Girony znalazł się „Pjona”. Początkowo nikt nie wziął na poważnie tej wiadomości.

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy spekulacje potwierdził „Bild”, największy niemiecki dziennik.

Tym sposobem artykuły o zainteresowaniu hiszpańskiego klubu polskim napastnikiem trafiły do polskiej części Internetu, w tym także na nasz serwis.

Dzisiaj na Twitterowym koncie Kazimierz Badura została wyjawiona prawda. Okazuje się, że dziennikarz, który jako pierwszy podał informacje, nie istnieje, a był to... eksperyment medialny.

„Niemały szok wywołała u mnie informacja, że kompletnie wyciągnięty „z dupy” news potwierdził we wtorek Bild.

Później, siłą rozpędu, o Piątku w Gironie pisali też Włosi i Hiszpanie

Najbardziej rozbawił mnie AS, który jako źródło podał TVP Sport, ale przepisał mojego newsa, łącznie z podaniem dnia tygodnia spotkania agenta Piątka z wiceprezydentem Girony. Spotkania oczywiście NIE BYŁO.

I właśnie dlatego, że ta plotka urosła do gargantuicznych rozmiarów, postanowiłem ją zdemaskować” – czytamy.

Piątek oczywiście szykuje się do zmiany pracodawcy. W Salernitanie występuje tylko na mocy wypożyczenia, a Hertha, która jest właścicielem jego karty, po sezonie spadnie do 2. Bundesligi. Transfer to zatem pewnik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy