Krzysztof Piątek wybrany piłkarzem miesiąca. Trzeci raz z rzędu

2024-02-17 15:39:04; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Krzysztof Piątek wybrany piłkarzem miesiąca. Trzeci raz z rzędu Fot. İstanbul Başakşehir
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Krzysztof Piątek [x.com]

Krzysztof Piątek został wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca w zespole İstanbul Başakşehir. To już trzecia taka nagroda z rzędu.

Polak robi w ostatnim czasie niezłą furorę. 28-letni napastnik sieje spustoszenie w szeregach defensywnych swoich rywali, zdobywając dwanaście bramek w czternastu poprzednich pojedynkach ligowych.

Piątek odpalił pistolety, a jego częste trafienia zostają docenione przez środowisko związane z İstanbulem Başakşehir. W listopadzie oraz grudniu odbierał nagrody za najlepszego zawodnika miesiąca w swoim klubie.

W nowym roku były gracz między innymi AC Milanu czy Herthy Berlin nie ustał w działaniach strzeleckich. Podczas styczniowych spotkań ligi tureckiej zdobył sześć bramek, popisując się przy okazji hat-trickiem w starciu z Konyasporem.

Dlatego nie mogło być inaczej, a Krzysztof Piątek po raz trzeci z rzędu otrzymał wyróżnienie za najlepszego piłkarza miesiąca w drużynie. Snajper poinformował o tym w mediach społecznościowych.

İstanbul Başakşehir zajmuje w tej chwili dziewiątą pozycję w tabeli ze stratą siedmiu punktów do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach, a także przewagą sześciu „oczek” nad strefą spadkową.

28-latek prężnie pracuje na powołanie od selekcjonera Michała Probierza. 21 marca reprezentacja Polski rozegra półfinał baraży o awans na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Niemczech. Naszym przeciwnikiem będzie Estonia.