2024-05-26 18:58:23; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Krzysztof Piątek z hat-trickiem na zakończenie sezonu Fot. İstanbul Başakşehir
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek na zakończenie sezonu popisał się hat-trickiem w meczu przeciwko Adana Demirspor. 28-latek stał się tym samym najskuteczniejszym polskim napastnikiem w tym sezonie w Turcji, przebijając Adama Buksę.

Krzysztof Piątek po nieudanym okresie spędzonym w Herthcie, ale także na wypożyczeniach we Fiorentinie i Salernitanie, latem 2023 roku zdecydował się przenieść do Turcji, gdzie zasilił szeregi Başakşehiru.

Początkowo można było sądzić, że pobyt w Stambule polski napastnik również nie zaliczy do udanych, bo nie wpisał się na listę w pierwszych dziesięciu ligowych występach, jednak gdy Piątek w końcu się przełamał, to zaczął prezentować się naprawdę dobrze i walnie przyczynił się do tego, że jego klub zajmie czwarte miejsce, dające prawo do gry w eliminacjach do Ligi Konferencji.

28-latek swoją strzelecką formę potwierdził także w ostatniej kolejce sezonu przeciwko Adana Demirspor. Piątek otworzył wynik już w piątej minucie, kiedy pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

W 13. minucie Polakowi ponownie udało urwać się obrońcom i minąć bramkarza, czym skompletował swój dublet.

Później na listę strzelców wpisywali się jeszcze Tayfun Aydoğan z drużyny gospodarzy, a także Berkay Özcan oraz Davidson da Luz Pereira z Başakşehiru, więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:4

W drugiej części spotkania wynik meczu podwyższył Piątek, który w 67. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, czym skompletował hat-trick, a w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Stiven Mendoza. Jeżeli komuś w tym meczu było mało bramek, to z pomocą przyszedł João Figueiredo, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 2:6

Hat-trick zdobyty w meczu z Adaną sprawił, że w 34 spotkaniach tureckiej Süper Lig Piątek zapisał na swoim koncie aż 17 trafień, co klasyfikuje go wśród najlepszych strzelców nad Bosforem. Piątek tym samym wygrał rywalizację o miano najlepszego polskiego napastnika w Turcji, bo Adam Buksa, przebywający na wypożyczeniu w Antalyasporze, zakończył sezon z jedną bramką na koncie mniej.