Krzysztof Piątek z pierwszym golem od listopada [WIDEO]

Krzysztof Piątek z pierwszym golem od listopada [WIDEO] fot. Eleven Sports
Paweł Hanejko
Źródło: Tranfery.info

Krzysztof Piątek strzelił gola, ale na niewiele się to zdało, bo jego Salernitana uległa Empoli (1-2).

Krzysztof Piątek przed startem sezonu zamienił Herthę na Salernitanę, a zarówno fani, jak i sternicy tego klubu oczekiwali po nim sporo.

O ile do pewnego momentu radził sobie jeszcze jako-tako, o tyle od 5 listopada nie był w stanie znaleźć drogi do siatki przeciwnika.

Między innymi dlatego stracił miejsce w składzie zespołu prowadzonego przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousę.

Jego sytuacja zrobiła się kiepska do tego stopnia, że ostatnio przeciwko Fiorentinie (3-3) nie dostał nawet minuty.

W poniedziałek Salernitana mierzyła się z Empoli i do przerwy przegrywała 0-1. Portugalski szkoleniowiec dokonał zatem roszady i postanowił dać Piątkowi szansę.

Drużyna Polaka wprawdzie przegrała, ale sam atakujący w końcu się przełamał i w 85. minucie zanotował trafienie na 1-2.

Dla byłego zawodnika AC Milan było to czwarte trafienie w tym sezonie.

Salernitana po 34 kolejkach zajmuje w tabeli Serie A piętnaste miejsce i ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Drużyna Krzysztofa Piątka rozegra kolejny mecz 13 maja, a rywalem będzie Atalanta.