Kuriozalna czerwona kartka w meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Piłkarz wyleciał z boiska tuż po... strzeleniu gola [WIDEO]

Kuriozalna czerwona kartka w meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Piłkarz wyleciał z boiska tuż po... strzeleniu gola [WIDEO] fot. CAF
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Bonfils-Caleb Bimenyimana zdobył wyrównującą bramkę dla Burundi w wyjazdowym starciu z Namibią (1:1) w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki i chwilę później został wyrzucony z boiska przez sędziego za niewłaściwe okazanie radości po zaliczonym trafieniu.

Dokonana jakiś czas temu zmiana formatu rozgrywania mistrzostw „Czarnego Lądu” sprawiła, że w głównej fazie imprezy meldują się po dwa najlepsze zespoły z każdych grup eliminacyjnych.

W tej z udziałem Burundi i Namibii rywalizuje jeszcze tylko faworyzowany Kamerun, ponieważ Kenia została wykluczona z gry w kwalifikacjach przez ingerencję rządu w działania krajowej federacji.

W ten sposób dwie niżej notowane ekipy stoczą z całą pewnością bój o zajęcie miejsca za plecami „Nieposkromionych Lwów”, by zameldować się w gronie uczestników przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki.

Po ich pierwszym starciu możemy powiedzieć, że w nieznacznie lepszym położeniu znajdują się „Jaskółki” za sprawą zanotowania wyjazdowego remisu z „Dzielnymi Wojownikami”.

Gola na wagę podziału punktów w tym meczu tuż przed jego zakończeniem zdobył Bonfils-Caleb Bimenyimana. Piłkarz, przebywający na bezrobociu od początku roku, znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie i precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera przeciwnika.

24-letni napastnik przygotował z tej okazji specjalną cieszynkę i chciał zaprezentować światu komunikat umieszczony pod narodowym trykotem.

Ofensywny zawodnik wykonał ją jednak na tyle niefortunnie, że założył koszulkę na głowę, co skrzętnie dostrzegł arbiter prowadzący spotkanie. W tej sytuacji musiał postąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami i ukarać gracza żółtą kartką.

Bimenyimana miał jednak pecha, bo już wcześniej ujrzał identyczne napomnienie, więc został zmuszony do opuszczenia placu gry tuż po strzelonym golu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy