Kuriozalna sytuacja w meczu Beşiktaşu. To kosztowało punkt drużynę Fernando Santosa [WIDEO] fot. beIN Sports Türkiye (Twitter)

Niecodzienna sytuacja miała miejsce podczas spotkania Beşiktaşu z Antalyasporem. Bramka Milota Rashicy z rzutu karnego w ostatniej akcji meczu została nieuznana przez... podwójny kontakt z piłką.

W spotkaniu 30. kolejki Süper Lig Beşiktaş mierzył się na własnym stadionie z  Antalyasporem.

Goście szybko otworzyli wynik spotkania, strzelając gola już w 5. minucie pojedynku.

Rezultat w 38. minucie podwyższył Adam Buksa. Polak wykorzystał rzut karny, a jego drużyna schodziła na przerwę z dwubramkową przewagą.

Podopieczni Fernando Santosa wyszli na drugą część rywalizacji z jednym zadaniem. Chcieli odwrócić losy spotkania.

Pierwszy krok w tym celu uczynili już w 46. minucie, kiedy do siatki trafił Ernest Muçi.

Gospodarze tworzyli sobie kolejne okazje, lecz nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Wówczas w piątej minucie doliczonego czasu gry doszło do przewinienia w polu karnym Antalyasporu. Jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką. Po konsultacjach z wozem VAR sędzia wskazał na wapno.

Przed znakomitą szansą na zdobycie bramki wyrównującej stanął Milot Rashica. Kosowianin wziął rozbieg, ruszył do futbolówki i pokonał stojącego między słupkami Heltona Leite.

Zrobił to jednak w sposób niezgodny z przepisami, bowiem przy kopnięciu dotknął futbolówkę dwa razy. Z tego powodu arbiter główny anulował trafienie, a Beşiktaş przegrał ostatecznie to spotkanie 1:2.

Dla podopiecznych Fernando Santosa to już trzecia porażka z rzędu. Wcześniej przegrywali także z Gaziantep FK (0:2) oraz Galatasaray (0:1).