Kuriozalny samobój Josipa Juranovicia [WIDEO]

W weekend Celtic mierzył się w szkockiej ekstraklasie z Motherwell. Trafienie samobójcze w tym meczu zanotował Josip Juranović.

Prowadzenie Celticowi w sobotę dał Kyogo Furuhashi, który trafił do siatki w 15. minucie meczu.

Nieprzyjemna niespodzianka dla kibiców „The Bhoys” miała miejsce 20 minut później. Motherwell wykonywało rzut rożny. Po dośrodkowaniu zespół z Glasgow próbował oddalić zagrożenie od własnej bramki, ale wybicia były raczej marnej jakości. Piłka trafiła pod nogi jednego z zawodników gości, który wrzucił ją w szesnastkę. Wydawało się, że Celticowi w tej akcji nie może stać się nic groźnego, ale Josip Juranović postanowił podać piłkę do Joe'a Harta klatką piersiową. Nie zrozumiał się z bramkarzem i zamiast w jego rękach wylądowała ona w siatce. Tym sposobem Motherwell doprowadziło do remisu.

Juranović zaliczył kiks, ale na jego szczęście nie był on tragiczny w skutkach. Wszystko przez to, że już w drugiej połowie gola dla ekipy z Glasgow strzelił Roe Hatate. Celtic wygrał dzięki temu 2:1.

Dla Juranovicia, który rywalizuje z zespołem również w Lidze Mistrzów, był to dziewiąty występ w tym sezonie. Prawy obrońca, który nie tak dawno był łączony z klubami z Premier League i Atlético Madryt, ma na koncie gola (nie tego samobójczego) oraz asystę.

Celtic z dorobkiem 21 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli szkockiej ekstraklasy.