Kylian Mbappé przejdzie operację?! Dalsza gra na EURO 2024 pod znakiem zapytania

2024-06-18 00:06:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Kylian Mbappé przejdzie operację?! Dalsza gra na EURO 2024 pod znakiem zapytania Fot. Michael Potts F1 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: L’Équipe du Soir | Fabrice Hawkins

Kylian Mbappé złamał nos w trakcie meczu reprezentacji Francji z Austrią. We wtorek przejdzie najprawdopodobniej zabieg w Düsseldorfie.

Potwierdził się najgorsze przypuszczenia Francuzów oraz sympatyków wszechstronnego atakującego. W wyniku uderzenia w bark Kevina Danso złamał nos.

Jest ono na tyle skomplikowane, że sztab medyczny reprezentacji „Trójkolorowych” przypuszcza, że będzie musiał się poddać zabiegowi w klinice w Düsseldorfie i dopiero po nim będzie wiadomo, czy i kiedy powróci do dyspozycji selekcjonera Didiera Deschampsa.

Były lekarz kadry narodowej Fabrice Bryand przyznał w programie „L’Équipe du Soir”, że zazwyczaj po tego typu interwencji wymagana jest co najmniej dziesięciodniowa przerwa od treningów.

Jeżeli jego przypuszczenia się potwierdzą, to 25-letni zawodnik nie pomoże kadrze w kolejnych meczach o punkty w fazie grupowej przeciwko Holandii (21 czerwca) oraz Polsce (25 czerwca). Wspomniany medyk nie wyklucza też, że gwiazdor będzie musiał już zapomnieć o dalszym udziale w Mistrzostwach Europy.

Nieco więcej optymizmu w serca Francuzów wlał z kolei Fabrice Hawkins, który uważa, że pierwsze przeprowadzone badania w Düsseldorfie nie wskazują jednoznacznie na to, że Kylian Mbappé będzie musiał poddać się operacji.

Wówczas musiałby występować w specjalnej masce i walczyłby z czasem, żeby być do gry już na drugie spotkanie na EURO 2024 przeciwko „Oranje”.