Kylian Mbappé wynegocjował wielką premię od nowego klubu. „Soczysty bonus XXL”

Kylian Mbappé wynegocjował wielką premię od nowego klubu. „Soczysty bonus XXL” fot. Gao Jing/Xinhua/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Footmercato.net

Kylian Mbappé opuści Paris Saint-Germain po sezonie i wzmocni prawdopodobnie Real Madryt. Podczas negocjacji z hiszpańskim klubem Francuz zagwarantował sobie wielką premię za ewentualne zdobycie Złotej Piłki - ujawnia Footmercato.net.

Trudno w to uwierzyć, ale wszystkie znaki na niebie sugerują, że nieprzewidywalna saga transferowa z Kylianem Mbappé w roli głównej dobiega powoli końca.

Francuski gwiazdor dał sobie kilka miesięcy na przemyślenie swojej obecnej sytuacji. W końcu z całkowitą pewnością poinformował władze Paris Saint-Germain o swoim odejściu. Poprosił również o nieskładanie mu kolejnych propozycji przedłużenia kontraktu - to ostateczna decyzja.

Czołowi gracze na piłkarskim rynku medialnym są po raz pierwszy całkowicie zgodni. Jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań, to Kylian Mbappé przywdzieje od przyszłego sezonu trykot Realu Madryt.

25-latek zgodził się na znaczną obniżkę pensji. Oczywiście, otrzyma w zamian sporą premię za sam podpis. Pewną niejasność budzi kwestia praw do wizerunku, o którą obóz Mbappé mocno się targuje. Jak donosi Footmercato.net, przedstawiciele zawodnika chcieliby zachować od 70 do 90 procent, gdy Real zwykł oferować w ostateczności co najwyżej równy podział.

Francuskie źródło zapewnia, że kontrakt pięciokrotnego króla strzelców Ligue 1 w głównej mierze ma opierać się na premiach. Jedna z nich naturalnie dotyczy zdobycia Złotej Piłki.

Dla Realu to żadne novum. Karim Benzema za swój ostatni triumf w Théâtre du Châtelet zgarnął milion euro. Mbappé w przypadku podobnego sukcesu mógłby liczyć na 15 milionów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium w końcowej fazie poszukiwań trenera. Padła ważna informacja Bayern Monachium w końcowej fazie poszukiwań trenera. Padła ważna informacja Mecz Ruch Chorzów - Widzew Łódź przerwany Mecz Ruch Chorzów - Widzew Łódź przerwany Wielki rekord w Ekstraklasie pobity. Konkurencja daleko z tyłu Wielki rekord w Ekstraklasie pobity. Konkurencja daleko z tyłu Ekstraklasa: Składy na Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok [OFICJALNIE] „Nigdy nie zaakceptuje roli rezerwowego”. Carlo Ancelotti szczerze o swoim podopiecznym „Nigdy nie zaakceptuje roli rezerwowego”. Carlo Ancelotti szczerze o swoim podopiecznym Krzysztof Piątek nagrodzony. Czwarty raz z rzędu Krzysztof Piątek nagrodzony. Czwarty raz z rzędu Kylian Mbappé nie dotrzymał obietnicy Kylian Mbappé nie dotrzymał obietnicy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy