LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów

LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: COPE | Ministerio de Consumo

Sevilla, Valencia, Betis, Deportivo Alavés, Cádiz, Granada i Levante mogą wkrótce znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji z powodu decyzji podjętej przez hiszpański rząd, który wprowadził zakaz reklamowania zakładów bukmacherskich w sporcie.

Zdecydowana większość klubów LaLigi zmaga się w dalszym ciągu z kryzysem finansowym wywołanym przez wybuch pandemii koronawirusa.

Części z nich przyjdzie w niedalekim czasie jeszcze bardziej zacisnąć pasa, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do ich bankructwa.

W tym aspekcie mowa jest o Sevilli, Valencii, Betisie, Deportivo Alavés, Cádizie, Granadzie i Levante, które są sponsorowane przez firmy bukmacherskie, a te zgodnie z wprowadzonym rządowym dekretem nie będą mogły być już reklamowane w hiszpańskim sporcie od początku czerwca 2021 roku.

Główny powód ogłoszenia takiej decyzji stanowi chęć podjęcia skutecznej walki z uzależnieniem od hazardu, ponieważ badania przeprowadzone na Półwyspie Iberyjskim wskazały, że aż 40 procent zakładów zawieranych jest przez młodzież w wieku od 18 do 25 lat, co stanowi wzrost o 11 procent w przeciągu ostatnich czterech lat.

Wymienione oraz pozostałe hiszpańskie zespoły są głęboko rozczarowane momentem oraz samym faktem ogłoszenia takiej decyzji, bo będą musiały teraz w znaczącym stopniu zmienić swoje długofalowe plany, które opierały się między innymi na pozyskiwaniu funduszy z firm bukmacherskich.

Swojego niezadowolenia nie ukrywa także Javier Tebas. Prezydent LaLigi jest przekonany, że okres przejściowy powinien zostać znacznie wydłużony, aby poszczególne ekipy miały więcej czasu na znalezienie innych źródeł finansowania.

- Kluby LaLigi stracą łącznie kwotę około 90 milionów euro. W tej sytuacji my jako organizator rozgrywek wystąpimy o wydłużenie okresu przejściowego do trzech lat, żeby pomóc drużynom - zapowiedział działacz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy