LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów

LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: COPE | Ministerio de Consumo

Sevilla, Valencia, Betis, Deportivo Alavés, Cádiz, Granada i Levante mogą wkrótce znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji z powodu decyzji podjętej przez hiszpański rząd, który wprowadził zakaz reklamowania zakładów bukmacherskich w sporcie.

Zdecydowana większość klubów LaLigi zmaga się w dalszym ciągu z kryzysem finansowym wywołanym przez wybuch pandemii koronawirusa.

Części z nich przyjdzie w niedalekim czasie jeszcze bardziej zacisnąć pasa, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do ich bankructwa.

W tym aspekcie mowa jest o Sevilli, Valencii, Betisie, Deportivo Alavés, Cádizie, Granadzie i Levante, które są sponsorowane przez firmy bukmacherskie, a te zgodnie z wprowadzonym rządowym dekretem nie będą mogły być już reklamowane w hiszpańskim sporcie od początku czerwca 2021 roku.

Główny powód ogłoszenia takiej decyzji stanowi chęć podjęcia skutecznej walki z uzależnieniem od hazardu, ponieważ badania przeprowadzone na Półwyspie Iberyjskim wskazały, że aż 40 procent zakładów zawieranych jest przez młodzież w wieku od 18 do 25 lat, co stanowi wzrost o 11 procent w przeciągu ostatnich czterech lat.

Wymienione oraz pozostałe hiszpańskie zespoły są głęboko rozczarowane momentem oraz samym faktem ogłoszenia takiej decyzji, bo będą musiały teraz w znaczącym stopniu zmienić swoje długofalowe plany, które opierały się między innymi na pozyskiwaniu funduszy z firm bukmacherskich.

Swojego niezadowolenia nie ukrywa także Javier Tebas. Prezydent LaLigi jest przekonany, że okres przejściowy powinien zostać znacznie wydłużony, aby poszczególne ekipy miały więcej czasu na znalezienie innych źródeł finansowania.

- Kluby LaLigi stracą łącznie kwotę około 90 milionów euro. W tej sytuacji my jako organizator rozgrywek wystąpimy o wydłużenie okresu przejściowego do trzech lat, żeby pomóc drużynom - zapowiedział działacz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy