Landon Donovan z pierwszą poważną posadą w karierze trenerskiej?!

Landon Donovan z pierwszą poważną posadą w karierze trenerskiej?! fot. Photo Works / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: The Athletic

39-letni Landon Donovan jest według „The Athletic” głównym kandydatem do objęcia stanowiska trenera Realu Salt Lake. W grze pozostają także dwa inne nazwiska.

Amerykanin zakończył piłkarską karierę w lipcu 2019 roku. Jako trener dopiero zbiera doświadczenie w występującym w lidze USL Championship San Diego Loyal SC, którego jest też współzałożycielem i współwłaścicielem.

Pełnił w niej różne funkcje, początkowo raczej zatrudniał w klubie innych, doświadczonych trenerów. Obecnie jednak to on sam piastuje to stanowisko i nie jest przesądzone, że opuści swój projekt, by związać się z Realem Salt Lake.

Real Salt Lake poszukuje szkoleniowca, gdyż z klubem pożegnał się Freddy Juarez. Ten przeniósł się do Seattle Sounders, gdzie pełni jednak tylko rolę asystenta.

Klub ze stolicy stanu Utah zajmuje obecnie miejsce dające mu grę w fazie play-off, ale nie może być jeszcze tego pewien. Konkurentami Donovana w walce o posadę są Jason Kreis i Rob Valentino. Ten pierwszy doprowadził Real do największych sukcesów w historii, zdobywając MLS Cup w 2009 roku i dochodząc do jego finału cztery lata później. Był też w finale Ligi Mistrzów CONCACAF w 2011 roku. Ostatnio ma za sobą jednak nieudane przygody z New York City i Orlando City, a przede wszystkim reprezentacją olimpijską Stanów Zjednoczonych, która pod jego wodzą nie zakwalifikowała się do tegorocznych Igrzysk w Tokio. Valentino to natomiast aktualny asystent trenera w Atlancie United.

Mający za sobą grę w Bayernie Monachium czy Evertonie i aż 157 meczów w zespole narodowym Donovan uchodzi za priorytet zarządu Realu, obecnie tymczasowo prowadzonego przez innego byłego reprezentanta Stanów Zjednoczonych Pablo Mastroeniego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy