Las Palmas wytypowało następcę Pekharta. Transfer Czecha do Legii tuż-tuż!

Las Palmas wytypowało następcę Pekharta. Transfer Czecha do Legii tuż-tuż!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca | Przegląd Sportowy

Podczas gdy Legia Warszawa finalizuje przeprowadzkę Tomáša Pekharta na Łazienkowską, UD Las Palmas znalazło jego następcę. Najprawdopodobniej będzie nim Alessandro Matri.

Autor pięciu trafień lada moment ma rozwiązać kontrakt z hiszpańską drużyną kontrakt za porozumieniem stron, wcześniej jednak Czech przejdzie testy medyczne przed transferem do Legii Warszawa. Jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, gracz przybędzie do polskiej Ekstraklasy, ale z drugiej strony, osłabi również swój dotychczasowy zespół, który już teraz nie znajduje się w zbyt komfortowej sytuacji.

Z klubu tej zimy odeszli Jonathan Viera, Deivid oraz Sergio Araujo, a dodatkowa strata Tomáša Pekharta powoduje konieczność pozyskania nowego napastnika. W związku z tym, jak informuje „Marca”, dziesiąta ekipa LaLiga2 zaczęła badać dostępne opcje na rynku transferowym, a z racji braku możliwości zarejestrowania piłkarza związanego z innym klubem, pod uwagę brani są gracze bezrobotni.

Początkowo zastanawiano się nad zatrudnieniem Javiego Guerry (ostatnio Real Valladolid, 40 goli w LaLidze), Sergio Garcíi (ostatnio Espanyol, 75 goli w LaLidze) czy Giuseppe Rossiego (ostatnio Genoa, 64 gole w LaLidze), jednak ostatnio uwagę Las Palmas przykuł Alessandro Matri.

35-letni Włoch do tej pory nie grał poza ojczyzną, jednak w swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak AC Milan, Juventus czy Lazio, a jego dorobek w Serie A to 344 mecze i 92 gole. Ponadto doskonale zna się on z Rocco Maiorinom, dyrektorem sportowym hiszpańskiej ekipy. Mając to na uwadze, negocjacje z agentem siedmiokrotnego reprezentanta „Azzurrich” już zostały zainicjowane i niewykluczone, że to właśnie Matri będzie następcą Pekharta w drużynie z Wysp Kanaryjskich.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy