„Latem odmówiłem Arsenalowi”

„Latem odmówiłem Arsenalowi” fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Le Parisien

Djibril Sidibé ujawnił, że mógł zostać piłkarzem Arsenalu.

24-latek latem zamienił Lille na AS Monaco, ale zainteresowanych jego zatrudnieniem było więcej zespołów. Wśród nich - zgodnie z ówczesnymi doniesieniami mediów - znajdowali się także "Kanonierzy".

Boczny obrońca potwierdził, że londyńczycy wykonali konkretny ruch. Dokładnie w chwili, gdy finalizował transakcję do klubu z Księstwa. Wyjaśnił także, dlaczego odmówił i nie ukrywa, że w przyszłości chętnie trafiłby na Emirates.

- Byłem już o krok od Monaco, gdy Arsenal złożył ofertę. Zrobili to w ostatniej chwili i przyprawili mnie o duży ból głowy - oświadczył trzykrotny reprezentant Francji.

- To była atrakcyjna opcja, ale po rozważeniu jej uznałem, że miałbym problemy z regularną grą. Myślę, że 25 spotkań włącznie z występami w pucharach to byłby maks - dodał.

- Wybrałem więc dalszą grę w Ligue 1, tym bardziej że oni widzieli mnie po lewej stronie defensywy, a ja znacznie lepiej czuję się po prawej stronie boiska. Po sezonie chciałbym się jednak przenieść do Premier League. To liga, która do mnie przemawia - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy