Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto

2024-05-21 23:24:19; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Fot. FC Porto
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Melo Rosa [O Jogo]

Lech Poznań prowadzi zaawansowane negocjacje z FC Porto w sprawie transferu João Mendesa - donosi Melo Rosa z „O Jogo”.

Ostatnie tygodnie w Lechu Poznań zaważyły o losach Mariusza Rumaka, który wraz z końcem bieżącego sezonu przestanie pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca „Kolejorza”. Klub poinformował już, że jego miejsce zajmie Niels Frederiksen, a więc były trener duńskiego Brøndby.

Klubowi działacze znajdują się również w trakcie wyjaśniania przyszłości poszczególnych piłkarzy. Dogadują oni nie tylko potencjalne przedłużenia kontraktów swoich obecnych zawodników, lecz także prowadzą rozmowy w sprawie finalizacji nowych transferów.

Bardzo ciekawymi informacjami podzielił się Melo Rosa z „O Jogo”, według którego Lech prowadzi obecnie zaawansowane negocjacje z FC Porto w sprawie dopięcia transferu João Mendesa.

24-latek nominalnie występuje na pozycji lewego obrońcy, a jego wygasający w czerwcu kontrakt najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony, w związku z czym klub z Poznania mógłby pozyskać go w ramach wolnego transferu.

Portugalczyk z racji swojej pozycji byłby naturalnym zastępcą Barry'ego Douglasa, bowiem na ten moment nic nie zapowiada, że kontrakt szkockiego piłkarza z Lechem zostanie przedłużony.

Mendes w drużynie z Porto występuje od lipca 2021 roku. Wtedy przeniósł się on tam z Vitórii Guimarães.

W sezonie 2023/2024 dla pierwszego zespołu z Estádio do Dragão rozegrał łącznie dziewięć spotkań, które okrasił asystą.

Większość występów zanotował on jednak w trykocie drugiej drużyny „Dragões”, z którą w ostatnim czasie regularnie występował na zapleczu portugalskiej ekstraklasy.