Lech Poznań finalizuje transfer napastnika. Testy medyczne [OFICJALNIE]

Lech Poznań finalizuje transfer napastnika. Testy medyczne [OFICJALNIE] fot. taranchic / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Interia | Lech Poznań

Maciej Skorża, trener Lecha Poznań, uznał, że jest mu potrzebny jeszcze jeden napastnik. Kandydatów było sporo, od Dawida Kownackiego, przez Łukasza Teodorczyka, po Zdenka Ondráška. Ostatecznie do klubu dołączy Roko Baturina.

„Kolejorz”, który ma za sobą fatalny sezon zakończony dopiero na jedenastym miejscu, w trwającej kampanii złapał wiatr w żagle i po pięciu kolejkach zajmuje pozycję lidera.

Swoją cegiełkę do sukcesów ekipy z Wielkopolski dołożył z pewnością powracający na Bułgarską Barry Douglas. Idąc tym tropem, Maciej Skorża oczekuje jeszcze przynajmniej jednego wzmocnienia, które ma dać drużynie dodatkowy impuls. Mowa o nowym napastniku.

Na przestrzeni minionych tygodni przez ręce działaczy Lecha Poznań przewinęło się kilka teczek z kandydatami. Mówiło się o sprowadzeniu Dawida Kownackiego, Łukasza Teodorczyka, Zdenka Ondrášku czy Yusufa.

Z dwoma ostatnimi prowadzono nawet konkretne negocjacje, ale finalnie zdecydowano, że lepiej postawić na młodszą opcję. Nią jest 21-letni Roko Baturina.

Piłkarz mierzący 187 centymetrów wzrostu zostanie sprowadzony z węgierskiego Ferencvárosi na mocy wypożyczenia. W piątek czekają go jeszcze testy medyczne, co zostało potwierdzone przez Lecha. Jak informował wcześniej Sebastian Staszewski, jeśli wszystko będzie w porządku tego dnia odbędzie się też prezentacja Chorwata, który w przeszłości reprezentował swój kraj w sekcjach młodzieżowych.

Poznaniacy będą posiadać opcję kupna.

Lewonożny atakujący do obecnego klubu trafił przed rokiem z rezerw Dinama Zagrzeb. Następnie w 26 meczach zdobył 10 bramek i zanotował dwie asysty.

Ruch ma związek z nieobecnością Arona Jóhannssona, który na początku sierpnia złamał rękę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy