Lech Poznań na tropie sukcesu z poprzedniego sezonu. Pierwszy krok w kierunku awansu do Ligi Konferencji Europy wykonany fot. AHatmaker / Shutterstock.com

Lech Poznań w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy pokonał Žalgiris Kowno 3:1.

„Kolejorz” podczas sezonu 2022/2023 odniósł historyczny sukces. Po wielu latach oczekiwań polskich kibiców klub z Ekstraklasy dotarł aż do fazy ćwierćfinałowej europejskich pucharów.

Zespół Johna van den Broma rywalizowali w Lidze Konferencji Europy i odpadł po starciu z Fiorentiną, późniejszym finalistą rozgrywek. Już wtedy piłkarze zapowiadali, że chcą za rok powtórzyć sukces.

Pierwszym krokiem w tym kierunku jest dzisiejsze zwycięstwo.

Lech Poznań mierzył się z Žalgirisem Kowno i w pierwszej połowie prezentował się wybornie. Wtedy gole strzelili Dino Hotić (piękna główka), Antonio Milić (instynktowny strzał po centrze) oraz Radosław Murawski (trafienie z dystansu).

Kiedy wszyscy liczyli, że po przerwie obejrzymy dalszy popis dominacji ze strony gospodarza, pojawiło się rozluźnienie.

To w 57. minucie wykorzystał Anton Fase, uderzając w pięknym stylu sprzed pola karnego.

Do końca zawodów Polacy nie mogli czuć się bezpiecznie, a gol wisiał w powietrzu. Ostatecznie jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Rewanż zaplanowano na trzeciego sierpnia.