Lech Poznań: Piotr Rutkowski większościowym udziałowcem i prezesem „Kolejorza” [OFICJALNIE]

Lech Poznań: Piotr Rutkowski większościowym udziałowcem i prezesem „Kolejorza” [OFICJALNIE] fot. Adrian Jacek / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o zakończeniu procesu zmian w strukturze właścicielskiej klubu. Większościowym udziałowcem został Piotr Rutkowski.

Kilkanaście miesięcy temu Jacek Rutkowski, który został właścicielem Lecha w 2006 roku, rozpoczął proces przekazywania „Kolejorza” w ręce swoich dzieci. Teraz cała procedura została formalnie zakończona.

- Często byłem pytany czy planuję sprzedać „Kolejorza”. Nigdy nie rozważałem takiej opcji. Zawsze podkreślałem, że Lech to klub rodzinny. I chcę żeby tak pozostało przez długie lata - mówił Jacek Rutkowski.

W wyniku dokonanych zmian jego syn Piotr został większościowym udziałowcem klubu, a mniejszościowy pakiet akcji ma Maja Rutkowska.

Do zmian doszło również w zarządzie klubu, który będzie miał dwóch prezesów. „Karol Klimczak jako prezes zarządzający nadal odpowiadać będzie za bieżące funkcjonowanie oraz biznesowy rozwój klubu. Z kolei Piotr Rutkowski jako prezes - właściciel będzie nadzorował nadal obszar sportowy klubu, a także wytyczał strategiczne kierunki jego rozwoju” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Lecha.

Poznański zespół z dorobkiem 17 punktów zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. W pierwszej kolejce w tym roku jego rywalem będzie Górnik Zabrze (sobota, 20:00).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy