2024-07-21 19:29:41; Aktualizacja: 17 godzin temu
Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze. Kluczowy był kiks [WIDEO] Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Canal+ Sport

Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze 2:0 po bramkach Mikaela Ishaka z rzutu karnego i Dino Hoticia.

Lech Poznań przed pierwszym meczem w sezonie był dużą niewiadomą. W sparingach drużyna Nielsa Frederiksena nie wyglądała zbyt dobrze, a i o samym trenerze „Kolejorza” Nielse Frederiksenie niewiele było można powiedzieć.

Dodatkowo zespół z Poznania zasilili tylko Alex Douglas i Bryan Fiabema. W przypadku obu zawodników nie można było mówić, przynajmniej na papierze, o hitowych transferach. Douglas zaczął mecz w pierwszym składzie, natomiast Fiabema wszedł w końcówce za Mikaela Ishaka.

Po Górniku za to można było się spodziewać udanego wejścia w sezon. Ekipa Jana Urbana rundę wiosenną sezonu 2023/2024 miała udaną. Znakiem zapytania mogły być odejścia z zespołu z Zabrza. W końcu Roosevelta opuścił choćby Lawrence Ennali czy Daniel Bielica.

W spotkanie zdecydowanie lepiej wszedł Lech. Drużyna Frederiksena atakowała od początku meczu, co w 32. minucie przyniosło wymierne korzyści. Najpierw kiks zaliczył Mikael Ishak, jednak piłka po kontakcie piłki ze Szwedem szczęśliwie dla Lecha uderzyła w Soichiro Kozukiego w rękę. Po analizie VAR sędzia Damian Sylwestrzak wskazał na 11. metr.

Krajobraz spotkania po bramce nie uległ zmianie, wciąż stroną dominującą byli gospodarze. Górnik nie był w stanie zebrać się, aby często zagrażać bramce Bartosza Mrozka.

W 94. minucie meczu rezerwowy Dino Hotić otrzymał piłkę po wrzucie z autu od Joela Pereiry, pomknął z nią w pole karne, a następnie pewnym uderzeniem pokonał Michała Szromnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla poznaniaków.