Lech Poznań rozgromiony przez Pogoń Szczecin. „Po prostu wstyd” [WIDEO]

2023-10-01 19:25:45; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Lech Poznań rozgromiony przez Pogoń Szczecin. „Po prostu wstyd” [WIDEO] Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Lech Poznań nie będzie miło wspominał niedzielnego meczu z Pogonią Szczecin. „Duma Pomorza” wygrała go aż 5:0.

W ostatnim spotkaniu Pogoń Szczecin uległa na swoim stadionie Legii Warszawa 3:4. Lech Poznań pokonał z kolei Raków Częstochowa 4:1 i raczej mało kto spodziewał się, że w kolejnym meczu sam straci pięć goli.

Strzelanie w Szczecinie rozpoczął Fredrik Ulvestad, który w 17. minucie uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Grosickiego. W 33. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Alexander Gorgon. Tym razem w rolę asystenta spod linii końcowej wcielił się Ulvestad. Niedługo później było już 3:0. Norweski pomocnik zostawił piłkę Wahanowi Biczachczjanowi, a ten trafił do siatki.

„Brawa dla Pogoni. Świetna odpowiedź po meczu z Legią. A Lech? Po pierwszej połowie po prostu wstyd” - podsumował pierwszą część gry Dawid Dobrasz z Meczyki.pl na Twitterze.

„Doskonała reakcja Pogoni na środową porażkę. Ulvestad z golem i dwiema asystami, ale cała drużyna gra na dużej skuteczności. Lech nie bardzo potrafi odpowiedzieć, oddał zaledwie jeden strzał” - ocenił Jakub Żywko.

W drugiej połowie szczecinianie dorzucili czwartą bramkę. Tym razem Bartosza Mrozka pokonał Grosicki, który dobił wcześniejszy strzał Leonardo Koutrisa.

W doliczonym czasie gry dzieło zwieńczył Mariusz Fornalczyk. Asystował mu 16-letni Adrian Przyborek.