Lech Poznań z zimową wyprzedażą? Klub będzie próbował zatrzymać najlepszych graczy

Lech Poznań z zimową wyprzedażą? Klub będzie próbował zatrzymać najlepszych graczy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gazeta Wyborcza

Lech Poznań nie planuje przedwczesnego zakończenia współpracy z między innymi Tymoteuszem Puchaczem i Jakubem Kamińskim w trakcie zimowego okna transferowego - poinformował wiceprezes Piotr Rutkowski na łamach „Gazety Wyborczej”.

Przedstawiciele „Kolejorza” zgodzili się w minionych tygodniach na sprzedaż takich zawodników jak Jakub Moder, Kamil Jóźwiak czy Robert Gumny.

Ekipa z województwa wielkopolskiego zarobiła na ich odejściu blisko 17 milionów euro i tym samym ustanowiła rekord Ekstraklasy pod względem zainkasowanej sumy w trakcie jednego okna transferowego przez polski klub.

Największą część tej kwoty zapewnił Lechowi pierwszy z wymienionych wyżej piłkarzy, który został pozyskany przez Brighton za 10,5 miliona euro.

Otrzymanie aż tak wysokiej propozycji zaskoczyło właścicieli drużyny z Poznania, dlatego ci nie mogli sobie pozwolić na jej odrzucenie.

Wiceprezes Piotr Rutkowski nie wyklucza, że zespół walczący obecnie na trzech frontach - Liga Europy, Ekstraklasa, Puchar Polski - zachowa się w podobny sposób w trakcie zimowego okna transferowego w przypadku otrzymania oferty za Tymoteusza Puchacza i Jakuba Kamińskiego, mimo że wolałby uniknąć konieczności podjęcia trudnej decyzji w ich sprawie w trakcie obecnych rozgrywek.

- W sprawie Puchacza i Kamińskiego było spore zainteresowanie, ale nie podejmowaliśmy rozmów dotyczących ich odejścia, gdyż potrzebują oni tego sezonu na grę i zdobycie doświadczenia. Nie chcemy, aby odeszli na pewno zimą. Zrobimy wszystko, aby zostali do lata. Mówię to jednak bardzo ostrożnie, bo może pojawić się oferta jak ta z Brighton i wtedy trzeba będzie się mocno zastanowić, co począć. Powiedzmy sobie szczerze, do Lecha napływają teraz oferty, na które nie byliśmy przygotowani dotąd mentalnie - powiedział przedstawiciel klubu na łamach „Gazety Wyborczej”.

W ostatnich tygodniach najbliżej opuszczenia klubu z wymienionej dwójki był lewy obrońca, za którego przedstawiono „Kolejorzowi” dwie propozycje w wysokości pięciu milionów euro ze strony Mainz oraz Rennes. Obie zostały odrzucone.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy