Leeds United „poluje“ na ofensywnego zawodnika z Ligue 1

Leeds United „poluje“ na ofensywnego zawodnika z Ligue 1 fot. Najmi Arif / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Mohamed Toubache [Twitter]

Farid Boulaya znalazł się na celowniku Leeds United - donosi dziennikarz Mohamed Toubache.

Atakujący FC Metz stał się najnowszą opcją transferową dla Marcelo Bielsy, który szuka możliwości wzmocnienia szeregów Leeds zawodnikami kreatywnymi. Piłkarz ma opuścić ekipę „Les Grenats“ tego lata i choć zamierza dołączyć do klubu grającego w europejskich pucharach, to „The Whites“ mają nadzieję na rozpoczęcie negocjacji w tej sprawie.

Produkt akademii młodzieżowej FC Istres, Farid Boulaya, jest związany z francuską sceną piłkarską już od dłuższego czasu. W czasie swojej przygody w Clermont Foot, FC Istres i SC Bastia, atakujący zdobył cenne doświadczenie, ale stał się znany szerszej publiczności dopiero po dołączeniu do Metz w styczniu 2018 roku.

Reprezentant Algierii natychmiast stał się stałym bywalcem pierwszej drużyny w „Les Graoullys“, notując dla niej ponad 100 występów we wszystkich rozgrywkach. Jego sześć bramek i sześć asyst były kluczowe w zapewnieniu klubowi awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2019 roku, a rozgrywający dobrze radził sobie również w Ligue 1.

W 61 meczach ligowych Boulaya miał udział przy 18 bramkach, z czego przy 14 w sezonie 2020/2021. Jako prawoskrzydłowy, Boulaya zaimponował kibicom swoimi umiejętnościami kreowania szans i rozgrywania piłki. W poprzednim sezonie notował średnio 2,3 kluczowych podań i prawie dwa udane dryblingi na mecz.

Oprócz jakości w grze z przodu, Boulaya jest również znany z wszechstronności. Może grać na obu flankach, a nawet jako rozgrywający, jeśli zajdzie taka potrzeba, co czyni z niego solidny nabytek dla każdego klubu na rynku tego lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy