Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza

Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CD Leganés

Martín Ortega, pełniący funkcję dyrektora generalnego CD Leganés, wypowiedział się w negatywny sposób na temat umożliwienia Barcelonie dokonania wykupu Martina Braithwaite'a poza terminem trwania okienka transferowego.

Władze „Dumy Katalonii” przedstawiły jakiś czas temu stosowne dokumenty Królewskiemu Hiszpańskiemu Związkowi Piłki Nożnej dotyczące stanu zdrowia Ousmane'a Dembélé i otrzymały zgodę na przeprowadzenie awaryjnego transferu poza terminem trwania okienka.

Ekipa z Camp Nou miała zaledwie piętnaście dni na znalezienie wartościowego następcy Francuza i ostatecznie zdecydowała się na aktywowanie klauzuli wykupu zawartej w umowie Martina Braithwaite'a z CD Leganés.

Dotychczasowy pracodawca reprezentanta Danii nie miał w takim wypadku praktycznie żadnych szans na zatrzymanie jednego z kluczowych swoich zawodników i dlatego teraz ubolewa nad tym faktem.

- Chcemy podnieść głos w tej sprawie, ponieważ uważamy, że znaleźliśmy się w sytuacji ogromnej i poważnej szkody. Nie potrafimy tego zrozumieć. Jesteśmy przekonani, że ten przepis jest niesprawiedliwy, ponieważ pozwala jednemu klubowi, którego zawodnik doznał długoterminowej kontuzji na pozyskanie innego w jego miejsce. Taki zespół może dokonać jednostronnej operacji i przenieść swój problem na inną drużynę - powiedział Martín Ortega.

- Nasze zdanie w tej kwestii jest takie, że taka transakcja może zostać zawarta pomiędzy dwoma klubami, ale tylko w przypadku wypracowania wzajemnego porozumienia, a obecne przepisy nie pozwalają na to i dlatego w naszym przypadku powodują nieodwracalne szkody - dodał działacz.

- Teraz liczymy na to, że i my otrzymamy zgodę na pozyskanie następcy Martina ze strony krajowego związku. Pragniemy także zaznaczyć, że działania podjęte przez Barcelonę były całkowicie prawidłowe. Poinformowali nas w poniedziałek o swoich zamiarach, a my przekazaliśmy im, że jedyną szansą na pozyskanie Braithwaite'a jest aktywacja klauzuli wykupu. Nie mamy do nich żadnych pretensji, bo tylko skorzystali z obecnego prawa - przyznał Hiszpan.

- Martin wykazał się także olbrzymim profesjonalizmem. Do samego końca trenował z nami z maksymalną intensywnością wiedząc, że może nabawić się kontuzji. Dziękujemy mu za wszystko i cały wkład włożony w osiągane przez nas wyniki sportowe - zakończył Martín Ortega.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy