Legia bije rekord. Majecki odejdzie za siedem milionów euro plus bonusy

Legia bije rekord. Majecki odejdzie za siedem milionów euro plus bonusy fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Koźmiński Super Express

Jak informuje Piotr Koźmiński z „Super Expressu”, transfer Radosława Majeckiego z Legii Warszawa do AS Monaco będzie największą sprzedażą w historii Ekstraklasy.

To, że transakcja z udziałem 20-letniego bramkarza może zakręcić się wokół ekstraklasowego rekordu (sześć milionów euro zapłacone przez Southampton za Jana Bednarka) było wiadomo już wcześniej. Koźmiński precyzuje teraz, że na pewno zostanie on pobity.

Legia otrzyma bowiem za Majeckiego siedem milionów euro, a to tylko podstawowa kwota. Dojdą do niej warte ponad milion bonusy. Warszawski klub zapewnił sobie również 10 procent zysku z potencjalnego następnego transferu utalentowanego golkipera. Końcowy zarobek może być więc dużo większy niż wspomniane siedem milionów.

Majecki, który rozegrał w tym sezonie 28 spotkań w barwach Legii, zostanie piłkarzem Monaco już teraz, ale klub rywalizujący w Ligue 1 wypożyczy go na drugą część sezonu do Warszawy.

Jak podają francuskie media, bramkarz podpisze z ASM kontrakt ważny do 30 czerwca 2025.

Potwierdzenie transferu może pojawić się w każdej chwili.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy