Legia bije rekord. Majecki odejdzie za siedem milionów euro plus bonusy

Legia bije rekord. Majecki odejdzie za siedem milionów euro plus bonusy fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Koźmiński Super Express

Jak informuje Piotr Koźmiński z „Super Expressu”, transfer Radosława Majeckiego z Legii Warszawa do AS Monaco będzie największą sprzedażą w historii Ekstraklasy.

To, że transakcja z udziałem 20-letniego bramkarza może zakręcić się wokół ekstraklasowego rekordu (sześć milionów euro zapłacone przez Southampton za Jana Bednarka) było wiadomo już wcześniej. Koźmiński precyzuje teraz, że na pewno zostanie on pobity.

Legia otrzyma bowiem za Majeckiego siedem milionów euro, a to tylko podstawowa kwota. Dojdą do niej warte ponad milion bonusy. Warszawski klub zapewnił sobie również 10 procent zysku z potencjalnego następnego transferu utalentowanego golkipera. Końcowy zarobek może być więc dużo większy niż wspomniane siedem milionów.

Majecki, który rozegrał w tym sezonie 28 spotkań w barwach Legii, zostanie piłkarzem Monaco już teraz, ale klub rywalizujący w Ligue 1 wypożyczy go na drugą część sezonu do Warszawy.

Jak podają francuskie media, bramkarz podpisze z ASM kontrakt ważny do 30 czerwca 2025.

Potwierdzenie transferu może pojawić się w każdej chwili.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy