Legia Warszawa. Jacek Zieliński: Zrobiłem podsumowanie i zostało mi trzech kandydatów na nowego trenera

Legia Warszawa. Jacek Zieliński: Zrobiłem podsumowanie i zostało mi trzech kandydatów na nowego trenera fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Ostatnio faworytem do przejęcia Legii Warszawa wydawał się być Marek Papszun. On jednak zamiast przeprowadzki do stolicy Polski wybrał nowy kontrakt z Rakowem Częstochowa. Mimo wszystko na brak kandydatów do roli trenera w przyszłym sezonie „Wojskowi” nie narzekają, zapewnia Jacek Zieliński.

47-latek był wyborem Dariusza Mioduskiego, a nie nowego dyrektora sportowego, który dopiero niespełna miesiąc temu zastąpił Radosława Kucharskiego, przez co nie miał okazji uważnie przeanalizować tej kandydatury.

– Potrzebowałem trochę czasu i też Markowi to przekazałem, że na ten moment nie chcę decydować, mam do rozważanie też kilka innych kandydatur, jest trener Vuković, który zasługuje na uwagę, więc nie mogę podjąć decyzji z dnia na dzień, bo to by była nie moja decyzja – zaznaczył w rozmowie z TVP Sport, potwierdzając, że jego poprzednik zdążył wcześniej dogadać się z Markiem Papszunem.

– Marek też był pod presją czasu i życzę mu powodzenia. Przedłużył umowę z Rakowem – dodał.

W tej chwili za wyniki stołecznej ekipy odpowiada Aleksandar Vuković, a Jacek Zieliński nie ukrywa, że jest pełen podziwu dla Serba.

– Trzeba mu podziękować i ja mam ogromny szacunek do niego za to, że w tej trudnej sytuacji starał się pomóc zespołowi, zdecydował się do zespołu wrócić, podjąć to wyzwanie. (…) Mógł siedzieć gdzieś dalej na urlopie, pobierać pensję, ale zdecydował się nam pomóc, także dziękujemy mu na ten moment – oznajmił.

Po wstępnym rozeznaniu, na liście życzeń Jacka Zielińskiego zostało trzech szkoleniowców.

– Zrobiłem sobie podsumowanie i ocenę kilku trenerów. (…) Zostało mi na koniec trzech takich kandydatów i każdy z nich mógłby te wymagania, które stawia przed nim Legia Warszawa, udźwignąć – zdradził, dodając, że są to trenerzy z Polski oraz z zagranicy.

Obecnie w Polsce trwa okno transferowe. Wszystko wskazuje na to, że Patryk Sokołowski nie jest ostatnim zimowym wzmocnieniem Legii Warszawa.

– Mamy trzy tematy, które są bardzo bliskie realizacji. Zobaczymy, ile z tych tematów uda się załatwić pozytywnie – stwierdził.

„Wojskowi” zakończyli rundę jesienną na siedemnastej pozycji w Ekstraklasie. Bronią oni tytułu mistrza kraju.

Cała rozmowa Jacka Zielińskiego z TVP Sport

***

Legia Warszawa ma nowego kapitana [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy