Legia Warszawa: Karbownik już sprzedany?! | Szczegóły transakcji

Legia Warszawa: Karbownik już sprzedany?! | Szczegóły transakcji fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: RAI Sport

Michał Karbownik już może w zasadzie czuć się piłkarzem Napoli. Tak twierdzi włoski dziennikarz Ciro Venerato z RAI Sport.

Zdaniem włoskiego dziennikarza kilka godzin temu Napoli ustaliło ostatnie szczegóły transakcji. Legia na Karbowniku miałaby zarobić siedem milionów euro (prawdopodobnie do tego doszłyby bonusy). Sam zawodnik podpisałby umowę do 30 czerwca 2025 roku z zarobkami na poziomie 500 tysięcy euro za sezon plus premie.

Jeśli kwota potwierdzi się, Karbownik dość niespodziewanie nie pobije rekordu transferowego Ekstraklasy, a tylko go wyrówna. Za tyle samo, również siedem milionów euro, zimą sprzedano Radosława Majeckiego do AS Monaco (bramkarz potem grał na zasadzie wypożyczenia z klubu w Ligue 1).

19-letni lewy obrońca lub środkowy pomocnik w poprzednim sezonie wskoczył do podstawowego składu i bardzo wyróżniał się na tle Ekstraklasy, co od razu wywołało duże zainteresowanie jego osobą wśród europejskich klubów.

Karbownik w pierwszym zespole Legii rozegrał 37 spotkań, podczas których zaliczył siedem asyst. We wrześniu może zadebiutować w reprezentacji Polski, gdyż dostał pierwsze powołanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy